21 Май 2026четвъртък22:30 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Ердоган: Нямаме самолети, въпреки че сме платили

/ брой: 21

автор:Дума

visibility 300

САЩ не изпълняват задълженията си към Турция за доставката на изтребители, заяви президентът Реджеп Тайип Ердоган. "Сега преговаряме за доставката на Ф-16, но ни се отказва. Бяха ни обещани самолети Ф-35, но те не удържаха на думата си, въпреки че платихме около 1,4 млрд. долара. Самолетите още ги няма, а парите не са върнати. Винаги държим на думата си и очакваме това от нашите партньори", цитира думите му Анадолската агенция.

Ердоган предложи тристранна среща с Русия и Сирия за ситуацията в Северна Сирия. Той предположи, че Турция може да вземе различни решения относно присъединяването на Финландия и Швеция към НАТО. Говорейки за отношенията между Москва и Анкара, държавният глава заяви: "Отношенията ни с Русия се основават на взаимно уважение. Отношенията ми с Путин се основават на честност."

В шепа джобове

автор:Любослав Костов

visibility 910

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ