24 Януари 2026събота22:05 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

ЕС като милитарист

/ брой: 86

автор:Юри Михалков

visibility 3488

Юри МИХАЛКОВ


Като привърженичка на джендър идеологията еврокрацията посяга и върху геополитическата смяна на европола. Символично казано, точно така следва да се оценят нейните планове за милитаризация на икономиката заради Украйна. Тук наистина става дума за "смяна на пола", защото от привърженик на етническата хармония, справедливостта и миролюбието ЕС се превръща в противоположност на всичко това.

Не е тайна, че от Майдана през зимата на 2013-2014 г. в Украйна са развихри тотална и агресивна русофобия - в медиите, институциите, образованието, политиката за малицанствата, езиковата реформа, та чак до общуването на битово, дори и на семейно равнище с вражди между родители и деца, между близки и по-далечни роднини. Киев поде пронацистката политика на етнически чиста държава и ЕС съучастнически му намигаше, включително чрез двуличното саботиране на Минските споразумения. А сега става ясно, че Еврокомисията ще стимулира производството на боеприпаси за Украйна, заради което ще задели и 500 млн. евро от бюджета си и още 1 млрд. от Европейския фонд за мира. По-точно е да се каже  от Европейския фонд за етническата омраза. 

Тези 1 млн. боеприпаси, обещани на Украйна до края на годината, всъщност ще взривяват етническата търпимост. А нали си спомняте как Брюксел се кълнеше в нея. И каква излиза тя: Брюксел ще прави боеприпаси срещу евроценностите.

Докато България бе еврокандидатка много се тръбеше, че ЕС е и социален проект, за когото справедливостта също е ценност. Но в едно свое интервю бившият военен съветник в администрация на Тръмп Дъглас Макгрегър каза, че зад войната срещу Русия "стоят много пари, защото Русия има ресурси, минерали, нефт, газ, ценни метали, селско стопанство на стойност трилиони долари". Без съмнение ненаситният алчник тук е Вашингтон, но не се съмнявайте, че с производството на предвижданите за Киев ракети "земя-земя" или "земя-въздух" в ЕС също се лакомят да приберат някаква част от тези богатства. Е, как за такива лакомства да не си смениш всичко?

Накрая Макгрегър казва, че заради тези трилиони долари "Вашингтон, с подкрепата на съюзници... отприщи война срещу Русия". Като американска марионетка ЕС смени генетиката на миролюбието с хормоните на военнолюбието. А обявеният от него режим на военна икономика означава, че се е нагърбил да въоръжава и НАТО.  

Има такъв виц. Катаджия спира шофьор и го обвинява, че багажникът му е разхвърлян, в аптечката има хлебарка, а тригълникът не е сгънат както трябва. На въпрос на шофьора дали е женен, катаджията бодро му отговаря с "Да". "Тогава защо се държиш като омъжен?", пита шофьорът... Не се ли държи така и ЕС към Вашингтон с тая "смяна на пола"?

Експерт: Край на паническите покупки на жилища

автор:Дума

visibility 1395

/ брой: 15

АПИ подновява ремонта на тунел "Топли дол" на "Хемус"

автор:Дума

visibility 1459

/ брой: 15

Банките се напълниха с тонове стотинки и метални левове

автор:Дума

visibility 1130

/ брой: 15

София се включи в Съвета за мир на Тръмп

автор:Дума

visibility 1474

/ брой: 15

САЩ и НАТО договарят сделка за Гренландия

автор:Дума

visibility 1319

/ брой: 15

Балканите са загубили 2500 км естествени реки

автор:Дума

visibility 1235

/ брой: 15

В скута на Тръмп

автор:Юри Михалков

visibility 2704

/ брой: 15

Спорт или война

автор:Владимир Николов

visibility 2196

/ брой: 15

Как се избира европейски прокурор в България

visibility 1253

/ брой: 15

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ