03 Май 2024петък06:13 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

For sale*

/ брой: 139

автор:Велиана Христова

visibility 151

Земя като една човешка длан, каза навремето Джагаров с обич за България. Свободна зона за чужд келепир, ще кажем днес с омерзение. Германци ни триха сол, че цената на тока от "Козлодуй" била ниска - нямат хал хабер ни за цената, ни за харчовете на централата ни. Трябвало да минем към алтернативни източници. Що? Щото в момента политическият хал на Меркел й диктува популистка омраза към атома. Преди две години й диктуваше обратното. И законът за възобновяемите източници трябвало да си променим, не бил изгоден за немските мераци да бучат тук вятърни перки и да ни продават слънчевите си панели. А Балканът и крайморието ни вече са окичени с перки като индиански вожд, които трепят прелетните птици. После ЕС ще ни глоби за срив на световното екоравновесие. Слънчеви панели пък имаме български - по-добри от немските.
Пак германци ни натресоха остарялата си технология за горене на отпадъци. Според ГЕРБ тя била супермодерна. Но ЕС не я одобри. САЩ искаха да горим насред Тракия отровните ракети СС-23 - у тях е забранено. БАН ги спря, още беше силна. Сега пак САЩ ни трупнаха сонди за шистов газ, който у тях не се добива, но у нас ще отрови цяла Добруджа. Щото политическата им цел била да се настанят в региона, в който друг не ги ще.   
Защо германците не искат от САЩ да затвори своите 104 реактора, половината на възраст над 30 години? Защо не изчислят цената от 59-те стари реактора на Франция, която онзи ден отряза, че "няма причина да ги затваря"? Защото България като будоарна клиентела приема чужди стари и мръсни технологии. Чуждият интерес е приоритет, моралът зависи от парите насреща, а научният потенциал лесно се подменя с правилните "експерти". Страна, която проституира за грошове. Турете й една табела: "For sale"!      

*For sale - За продан
 

БСП подкрепи нулевата ставка на ДДС върху хляба

автор:Дума

visibility 715

/ брой: 83

Фалитите у нас са намалели с 10%

автор:Дума

visibility 696

/ брой: 83

Окончателно: без повече реклама на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 652

/ брой: 83

Транспортна стачка парализира Гърция

автор:Дума

visibility 703

/ брой: 83

4 страни от ЕС готови да признаят Палестина

автор:Дума

visibility 848

/ брой: 83

Хутите атакуваха бойни кораби на САЩ

автор:Дума

visibility 734

/ брой: 83

Накратко

автор:Дума

visibility 659

/ брой: 83

Празник на гнева

автор:Александър Симов

visibility 829

/ брой: 83

Оставаме алтернативата

автор:Дума

visibility 699

/ брой: 83

Презряният Нерон

visibility 765

/ брой: 83

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ