07 Септември 2025неделя01:12 ч.

Французите избират президент между Еманюел Макрон и Марин льо Пен

автор:Дума

visibility 782

Франция гласува на втори тур на президентски избори. Еманюел Макрон или Марин льо Пен - това е изборът, пред който са изправени френските гласоподаватели. Вотът ще определи не само новия стопанин на Елисейския дворец, но и посоката на страната в международен план.

 Повече от 48 милиона французи избират кой ще бъде президентът на Франция през следващите пет години.

Големият въпрос е каква ще бъде избирателната активност. На първия тур повече от 11 милиона души не отидоха до урните. Прогнозите са, че днес 26 на сто отново няма да упражнят правото си на глас.

 Еманюел Макрон призова за национално обединение на Франция, за да се блокира крайната десница. Той беше подкрепен от повечето кандидати, които не достигнаха до втори тур, а зад Марин Льо Пен застана крайнодесният Ерик Земур.

 На предишните президентски избори, когато Еманюел Макрон и Марин Льо Пен отново се изправиха един срещу друг, Макрон победи убедително, информира БНТ.

 Дали сценарият ще се повтори и Еманюел Макрон ще стане първият президент от 20 години насам, който печели втори мандат, предстои да разберем още в края на днешния ден.

 

На всеки два дни дерайлира влак, вагон или локомотив

автор:Дума

visibility 1288

/ брой: 166

Страната ни е с най-голям ръст на производствените цени в ЕС

автор:Дума

visibility 1662

/ брой: 166

Задава се смяна на шефа на националната статистика

автор:Дума

visibility 1329

/ брой: 166

Учениците в Албания използват телефони с родителско разрешение

автор:Дума

visibility 1457

/ брой: 166

"Гугъл" спря в редица страни

автор:Дума

visibility 1614

/ брой: 166

Тръмп бил спрял незаконно средствата за Харвард

автор:Дума

visibility 1214

/ брой: 166

Расте броят на жертвите в Лисабон

автор:Дума

visibility 1365

/ брой: 166

Провинциалистите в политиката

автор:Александър Симов

visibility 1579

/ брой: 166

Дерайлирала държава

автор:Барбара Пейчинова

visibility 1245

/ брой: 166

Военнопрестъпник ли е Путин?

visibility 1657

/ брой: 166

Напред към националния идеал!

visibility 1202

/ брой: 166

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ