28 Март 2024четвъртък21:16 ч.

Асен Гълъбинов получава поздравления за гола си от дузпа срещу Парма с Джанлуиджи Буфон на вратата

Гълъбинов вкара на Буфон и донесе победа на Реджина

/ брой: 205

visibility 83

Бившият национал Андрей Гълъбинов продължи головата си поредица за Реджина. Българинът отбеляза второто попадение за домакинския успех с 2:1 над Парма с легендата Джиджи Буфон на вратата в мач от деветия кръг на Серия Б.

Гълъбинов стартира като титуляр и бе заменен в 86-ата минута от ветерана Адриано Монталто. В 14-ата минута французинът Жереми Менес откри за "амарантите" с първия си гол през сезона. В 68-ата минута резервата Станко Юрич спря топката с ръка при удар на Гълъбинов и след няколкоминутно преглеждане с ВАР домакините получиха дузпа. От бялата точка българинът удвои тяхната преднина, като преодоля Джанлуиджи Буфон за петия си гол през кампанията. В оставащото време "дуковете" успяха да вкарат почетно чрез Франко Васкес (82).

Реджина продължава възхода си и вече е шести в класирането с 16 т., а Парма е 14-и с 10. През цялата седмица "амарантите" рекламираха домакинския си мач с публикации в социалните мрежи, вдъхновени от нашумелия южнокорейски сериал "Игра на калмари".