22 Февруари 2026неделя16:09 ч.

"Галъп": Българите очакват ново правителство на "Продължаваме промяната"

/ брой: 123

автор:Дума

visibility 363

Над половината от българите не одобряват свалянето на правителството, мнозинството не очаква нови избори, а над 40 на сто разчитат отново "Продължаваме промяната" да състави правителство. Това показват данните от експресен телефонен сондаж на "Галъп интернешънъл болкан" между 23 и 25 юни. Според анализаторите обществото е разделено в мненията си за политическата ситуация в страната. Налице е поляризация и известна консолидация на привържениците на кабинета "Петков", основно като  реакция към начина, по който той бе свален. Надделяват надеждите да се състави правителство в рамките на този парламент - 57,9% от хората го искат, отколкото да се ходи на предсрочни избори.

35,3% виждат в днешната ситуация шанс да се избере по-стабилна власт през есента, но 59,2% смятат, че ситуацията е проблем за страната. Останалите се колебаят. 

Френското предложение за РС Македония е оставило засега разочарование, твърди изследването. Едва 25% от анкетираните смятат, че то е отчело в достатъчна степен българските интереси, а близо 60 на сто вярват в обратното.

Сваленият бивш председател на парламента Никола Минчев е получил одобрение от 39% от хората.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 6003

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 8795

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 6646

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 7181

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 5708

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 7268

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 7197

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 7379

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 8004

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 6369

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ