16 Юли 2025сряда07:41 ч.

СНИМКА: БНР

Гърция намалява магистралните такси

автор:Дума

visibility 1333

С 30 евроцента на отсечка се намаляват магистралните такси, съгласно новия договор за концесия, съобщи министърът на транспорта Костас Караманлис, цитиран от БНР.

По първоначална информация концесионерите са поискали увеличение на действащите досега толтакси, аргументирайки се с по-високи разходи по поддръжката на пътищата. След дълги преговори министерството на транспорта успя да постигне намаление на цената, както за област Атика, така и за магистралната структура в цялата страна.

При действащата криза и увеличените разходи за живот шофьорите не могат да си позволят да плащат високи толтакси, заяви министър Караманлис.

Програмата за намаление на цената влиза в сила от следващата година в зависимост от времето на подписване на договорите с частните компании по поддръжка.

Правителството с нови мерки срещу спекулата

автор:Дума

visibility 1649

/ брой: 128

Прасковите ще стигат 8 лева за килограм изкупна цена

автор:Дума

visibility 2145

/ брой: 128

До софийското летище вече има денонощен транспорт

автор:Дума

visibility 1576

/ брой: 128

Франция ще удвои бюджета за отбрана

автор:Дума

visibility 2045

/ брой: 128

Протест спря кораб с оръжие за Израел

автор:Дума

visibility 1837

/ брой: 128

Сблъсъци между мигранти и испанци

автор:Дума

visibility 1861

/ брой: 128

Френски затворник избяга, скрит в багажа на съкилийник

автор:Дума

visibility 1374

/ брой: 128

Скъпооо

автор:Аида Ованес

visibility 1821

/ брой: 128

Тъмни векове

автор:Барбара Пейчинова

visibility 1720

/ брой: 128

Спортът ни не е умрял

автор:Владимир Николов

visibility 1772

/ брой: 128

Тихото задлъжняване на българските домакинства

visibility 2058

/ брой: 128

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ