02 Октомври 2025четвъртък22:57 ч.

Гърция с идеи на БСП

/ брой: 17

автор:Таня Глухчева

visibility 5630

Гърция отново показа на нашите управляващи как дясно правителство може умело да прилага леви политики. Мечтата на финансовия ни министър Асен Василев преди няколко години... Уви! Докато при него си останаха само думи, откакто БСП не е коалиционен партньор, то в южната ни съседка, прилагат на практика тези идеи.
Идеи, за които социалистите неведнъж за повдигали въпроса в парламента и, които са от съществено значение за страната ни. Като например борбата с демографската криза.
Всеизвестен факт е, че много млади хора се притесняват да имат дете или деца, от страх, че няма да могат да ги отгледат. Достатъчно е само да обиколим няколко бебешки магазина, за да се уверим в това - високи цени на дрешки, памперси, кошарки, легла, корита, биберони... Един малък човек струва, колкото двама възрастни.
А Атина гласува не само увеличение на еднократната помощ при раждане да се увеличи с 400 евро за първо дете, а после правопропорционално за всяко следващо, но и ще изплати със задна дата парите на станалите родители от началото на миналата година.
Разбира се, че има и условия - майката да живее в страната постоянно, да има определен доход, да си плаща осигуровките..., но това си е напълно в реда на нещата.
Остава да виси със страшна сила въпросът защо една вечно оплакваща се от икономическа криза Гърция, заплашвана от фалит и какво ли не, винаги успява да намери финанси да увеличи пенсии, да подпомогне млади семейства, да насърчава раждаемостта, а пък ние, с уж толкова "стабилна" икономика според политиците ни, винаги се оказваме стиснати за тези неща?
Явно финансовите ни министри са били слаби ученици по математика, след като не могат правилно да си направят сметката. И, докато на власт дойде някой, който наистина иска да направи нещо за България и за народа, ще виждаме как предложенията на БСП успешно се прилагат на практика, но... от съседите.

Премахваме лобизма в полза на големите търговски вериги

автор:Дума

visibility 1145

/ брой: 183

Овцевъди с ултиматум към министъра, готвят протести

автор:Дума

visibility 1253

/ брой: 183

Екоинспекцията спря линия на завода за дървесина "Кроношпан"

автор:Дума

visibility 1162

/ брой: 183

Финансовият надзор наложи нова забрана на "ДаллБогг"

автор:Дума

visibility 1141

/ брой: 183

ЕС планира еврооръжия за Киев с руски пари

автор:Дума

visibility 1176

/ брой: 183

Словакия признава само два пола - мъжки и женски

автор:Дума

visibility 1180

/ брой: 183

Португалия прие мигрантски закон

автор:Дума

visibility 1130

/ брой: 183

Накратко

автор:Дума

visibility 1135

/ брой: 183

Мрънкалото

автор:Александър Симов

visibility 1152

/ брой: 183

Смазващата схема на ЕС

visibility 1159

/ брой: 183

Случайни пари?

visibility 1131

/ брой: 183

Старостта не е просто етап, а награда за извършения труд

автор:Дума

visibility 1127

/ брой: 183

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ