11 Юли 2025петък21:11 ч.

Гениални решения

/ брой: 35

автор:Братя Ружеви

visibility 2672

Българската стопанска камара за пореден път демонстрира прогресивен икономически дух. Колективният орган на бизнесмените вчера обяви, че токът в България е неразумно евтин и стимулирал хората да го пилеят. Как да се реши този прахоснически проблем? Бизнесът веднага има отговор - скъп ток, защото тогава хората щели да санират, пестят и изведнъж ще станат икономически отговорни и просветлени.
Логиката им звучи брутално: защо да бъде наказван само бизнесът, трябвало да бъдат наказани и хората.
Всъщност - кога точно икономиката се превърна в садо-мазо игра? 
Но логиката на бизнесмените може да бъде продължена величаво. Тя и храната се пилее, ако се замислите. Бедните, вместо да ядат всичко, понякога изхвърлят на птиците твърдия хляб. Ако хлябът обаче стане 7 лева за самун - мислите, че някой някога ще го пилее? Всичко ще се яде до трохичка, а съседите ще се дебнат дали някой случайно не е отронил малко трохи, че да има аванта.
А всъщност защо да се спира с идеите дотук? Защо БСК направо не предложи бизнесът да не плаща електроенергия, а тя да се вписва в сметките на всички останали хора? Защото бизнесът е чувствителен и националноотговорен. Въпреки че почти нищо не реинвестира от печалбите си.
Представете си обаче в какъв свят живеем. Премиерът смята, че българското население се състои от богати паразити, които живеят от лихви. Бизнесмените смятат, че тези паразити трябва да бъдат оскубани за по-скъп ток, защото не са наказани достатъчно. А доходите отдавна са замразени като сибирски мамут.
Садо-мазо свят.
 

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 390

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 397

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 393

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 391

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 355

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 394

/ брой: 126

Тупик

visibility 333

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 371

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 373

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 368

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ