08 Юни 2023четвъртък01:51 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Западна България облачността ще бъде разкъсана, предимно купеста. До обяд в отделни райони там, а след обяд на повече места, главно в планинските райони, ще превали и прегърми. В Централна и Източна България ще бъде предимно слънчево с разкъсана висока облачност. Вятърът ще е слаб, в Източна България след обяд умерен, от изток. Максималните температури ще останат без съществена промяна - между 23° и 28°, в София - около 24°. Днес над Западна България облачността ще бъде разкъсана, предимно купеста. До обяд в отделни райони там, а след обяд на повече места, главно в планинските райони, ще превали и прегърми. В Централна и Източна България ще бъде предимно слънчево с разкъсана висока облачност. Вятърът ще е слаб, в Източна България след обяд умерен, от изток. Максималните температури ще останат без съществена промяна - между 23° и 28°, в София - около 24°.

ГЕРБ вдига ръце от Плевнелиев, той доволен от себе си

/ брой: 68

автор:Мила Христова

visibility 2196

Най-вероятно през юни или юли ГЕРБ ще номинира своите кандидати за президентския пост, сподели осведомен от средите на дясната формация.
Причината е, че към момента досегашният президент Росен Плевнелиев се чувства удовлетворен от работата си като държавен глава и смята, че му се полага и втори мандат. Заради тази деликатна ситуация от партията на Борисов не бързат да издигат кандидатура, защото очакват до лятото Плевнелиев сам да обяви оттеглянето си от политиката.
По общо мнение на партийния актив държавният глава с неадекватното си поведение носи само негативи за ГЕРБ и определено е причина за множество критики. Това обаче не се усещало от самия Плевнелиев и той дори се надявал все пак партията да му даде висока оценка и да го издигне за кандидат.
Борисов в момента се намирал в деликатна ситуация, тъй като не може да бъде издигнат за президент, защото подобна кариера за него ще се изтълкува като излизане от политиката. Негов президентски мандат ще означава и край на ГЕРБ като политически проект. Цветан Цветанов няма да може да удържи в рамките на партията онези, които са там заради лидера, коментират запознати. По тази причина от ГЕРБ смятат, че е най-добре да се обмислят кандидатури за президент до лятото, с надеждата, че дотогава Плевнелиев ще схване намека и ще се оттегли сам, за да не пречи на партията.

КЕВР: Компенсации за абонатите за некачествен ток

автор:Дума

visibility 305

/ брой: 107

Иска се забрана за внос и на укрйинско олио

автор:Дума

visibility 294

/ брой: 107

ЕК одобри 77 млн. евро за райони с висока безработица

автор:Дума

visibility 217

/ брой: 107

Социология за мошеници

автор:Александър Симов

visibility 389

/ брой: 107

Низ от скандали

автор:Евгени Гаврилов

visibility 298

/ брой: 107

Конституцията не е просто хартия

автор:Дума

visibility 263

/ брой: 107

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ