14 Септември 2025неделя09:29 ч.

Гешев с нова акция в Басейнова дирекция, Ревизоро разбра от телевизията

автор:Дума

visibility 1227

Нова акция на прокуратурата от тази сутрин в Басейнова дирекция-Пловдив. Този път зрелищните арести се ръководеха лично от главния прокурор Иван Гешев, а принципалът на дирекцията екоминистърът Емил Димитров отново не бе информиран предваритено. Той разбра за обиските и арестите, докато даваше интервю за Нова тв. Само преди два дни Ревизоро се оплака, че заради шумните акции на прокуратура и полиция в институциите от неговото ведомство, вече няма хора,които искат да работят. Само за ден той е разписал оставките на четирима шефове на регионални инспекции. Лидерът на ВМРО, от чиято квота е министър Димитров, също остро критикува арестите и пиарските операции на Иван Гешев.

Главният прокурор обаче явно не се е притеснил от забележките. И днес гордо се появи в Пловдив, за да покаже, че лично ръководи операцията. Освен Специализираната прокуратура, в спецакцията участват КПКОНПИ и пловдивската полиция. Обиските са заради разследване за корупция, уточниха от прокуратурата.

Сред задържаните днес е бившият шеф на РИОСВ Ивайло Йотков, който в момента работи в Басейнова дирекция, съобщи в. „Марица“. Според „Пот тепето“ още три жени са били изведени от сградата.

В понеделник по същия начин бе арестувана директорката на Басейнова дирекция Цветелина Кънева.

Снощи Цветелина Кънева е била освободена под гаранция от 5000 лева. В същото време обаче Окръжна прокуратура е внесла в съда искане за отстраняване от длъжност на Кънева, пише още „Марица“.

Очаква се в 14.00 часа днес в Окръжния съд в Пловдив да бъде разгледано искането на прокуратурата за отстраняването й от длъжност. Срещу нея е повдигнато обвинение за безстопанственост, което е довело до щети за над 46 000 лева.

Процесът на присъединяване към еврото няма да е лек

автор:Дума

visibility 7721

/ брой: 170

Димитър Радев за първи път на заседание на ЕЦБ

автор:Дума

visibility 6933

/ брой: 170

Предупреждават ни за опасни храни от чужбина

автор:Дума

visibility 7582

/ брой: 170

Задава се хаос със сметките за парно

автор:Дума

visibility 6179

/ брой: 170

Показно убийство на привърженик на Тръмп

автор:Дума

visibility 6202

/ брой: 170

Учебната година в Гърция започна с протести

автор:Дума

visibility 6026

/ брой: 170

Ким Чен Ун подготвя дъщеря си за лидер

автор:Дума

visibility 7044

/ брой: 170

НАТО няма да активира член 5

автор:Дума

visibility 7099

/ брой: 170

Истинска памет

автор:Александър Симов

visibility 4492

/ брой: 170

Диагноза - русофобия

автор:Боян Бойчев

visibility 5411

/ брой: 170

Драма с класов привкус

автор:Юрий Борисов

visibility 7751

/ брой: 170

Приложима ли е четиридневна работна седмица в България

visibility 6371

/ брой: 170

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ