23 Юли 2025сряда15:54 ч.

Глобиха "Булгартрансгаз" заради "Турски поток"

/ брой: 152

автор:Дума

visibility 292

Енергийният регулатор глоби с 427 413 лв. държавния газов оператор "Булгартрансгаз" заради това, че не е съгласувал с него договорите за изграждането и финансирането на продължението на газопровода "Турски поток" на българска територия – от турската до сръбската граница. Това съобщиха от Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР). Санкцията идва месец, след като комисията установи, че "Булгартрансгаз" е нарушил наредбата за лицензирането на дейностите в енергетиката, според която операторът е трябвало да поиска от КЕВР предварително одобрение - както на контрактите със саудитския консорциум "Аркад" и с българо-немската "Ферощал Балкангаз" за строежа на тръбопровода, така и за банковите заеми, с които извърши плащания към тези две дружества.

Общо 19 договора е сключил "Булгартрансгаз", без да поиска одобрението на регулатора. Заради извършените нарушения, служебният енергиен министър Андрей Живков поиска отстраняване на ръководството на "Булгартрансгаз". 

Замразяват цените до края на 2026 г.

автор:Дума

visibility 218

/ брой: 134

България с най-нисък дълг спрямо БВП в ЕС

автор:Дума

visibility 223

/ брой: 134

Телефонни измамници искат пари от името на БНБ

автор:Дума

visibility 231

/ брой: 134

В Гърция: Строг контрол върху таксите за банкомати

автор:Дума

visibility 225

/ брой: 134

Мицкоски предлага пет потребителски кошници

автор:Дума

visibility 226

/ брой: 134

28 страни осъдиха Израел за избиванията в Газа

автор:Дума

visibility 224

/ брой: 134

Накратко

автор:Дума

visibility 210

/ брой: 134

Истинската заплаха

автор:Александър Симов

visibility 223

/ брой: 134

Когато камбаните замлъкнат

автор:Камелия Базова

visibility 215

/ брой: 134

Ботев и Вапцаров

visibility 223

/ брой: 134

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ