08 Април 2026сряда17:49 ч.

Големите вувузели

/ брой: 190

автор:Георги Георгиев

visibility 4792

Преди малко повече от месец Румен Овчаров призова "Голямата вувузела" да млъкне по въпроса за газовите договори с Русия. Овчаров не уточни кой точно е Голямата вувузела, но пък ни насочи, като коментира, че това е "човекът, който говори най-много". Всъщност по въпроса за газа много повече са пригласянията на вестници и министри, отколкото самите изявления на "човекът, който говори най-много".
Колко струва само едно заглавие: "Бойко сваля $200 от газа". А изявленията след срещата с "Газпром" в Евксиноград, че от октомври цената на газа ще падне с 15%? А прогнозата на министър Трайчо Трайков, че добивът на синьо гориво от находището край Галата ще намали цената допълнително с 10 на сто? Свят да ти се завие. И така до онзи ден, когато "Булгаргаз" поиска 3% увеличение на цената за същия този октомври, и до вчера, когато председателят на ДКЕВР Ангел Семерджиев коментира, че и да има намаление, то ще бъде в рамките на 5 на сто. Добре де, то че ни правите на маймуни, е повече от ясно, но все пак - къде отидоха обявените от властта отстъпки на "Газпром", къде се дяна намалението от вътрешен добив? Кьорфишеци ли бяха тези изявления? Или просто управляващите по навик надуха големите вувузели.

Тръмп мераклия да е начело на Венецуела

автор:Дума

visibility 661

/ брой: 65

Левите в Испания увеличават подкрепата си

автор:Дума

visibility 535

/ брой: 65

То Лам вече е и президент на Виетнам

автор:Дума

visibility 637

/ брой: 65

Белгия ограничава социалните мрежи за деца

автор:Дума

visibility 565

/ брой: 65

Инфлуенсъри и тъпотии

автор:Александър Симов

visibility 531

/ брой: 65

Демокрация на запис

visibility 533

/ брой: 65

България да построи АЕЦ "Белене"

автор:Александър Симов

visibility 618

/ брой: 65

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ