23 Февруари 2026понеделник13:37 ч.

Весела Лечева:

Горди сме с постиженията на спортистите ни в Италия

/ брой: 36

автор:Дума

visibility 31

Председателят на Българския олимпийски комитет (БОК) Весела Лечева определи представянето на родните спортисти на Олимпиадата в Милано-Кортина като едно от най-успешните в историята на зимните игри.
"Това беше една от най-успешните ни зимни олимпиади. Нашите състезатели ни накараха да се гордеем с техните постижения. Достойно представяне, голяма битка дадоха всички от тях. Направиха ни съпричастни с най-красивите емоции и моменти на сълзи от радост, сълзи от разочарование. Но няма как да не кажем, че България се представи на наистина много високо ниво. Самият факт, че нашите състезатели бяха конкурентни на спортисти от държави като Германия, Франция, Швеция, които са сред най-силните в зимните спортове, ни кара да се чувстваме едни от най-добрите и от най-успешните на тези Олимпийски игри", каза Лечева.
Тя изгледа последното българско участие на Игрите в масовия старт на 12,5 км в биатлона при жените, в който Лора Христова беше в позиция за нов медал до последната стрелба, но два пропуска в нея я лишиха от шанса да се бори за място на подиума. Милена Тодорова пък завърши 20-а между 30-те най-добри биатлонистки на Игрите.
"Много силно състезание. Последната стрелба, която беше най-важната, ни отдели от медалите. Малко повече тактика, но съм сигурна, че Лора в следващите състезания ще ни радва много. Тя има пред себе си прекрасно бъдеще, огромен потенциал. Пожелавам й успех. Искам да пожелая успех и на Милена. Точно в този момент тя се нуждае от нашата подкрепа, защото е изключителен състезател. Те имат перспектива, бъдеще и трябва да им дадем техния шанс да се извяват в следващите състезания", каза Лечева.

БСП избра ново Изпълнително бюро

автор:Юлия Кулинска

visibility 163

/ брой: 36

ЦИК призова Цицелков да напусне и Обществения й съвет

автор:Дума

visibility 263

/ брой: 36

БСП винаги е била и ще продължи да е гласът на хората на труда

автор:Дума

visibility 231

/ брой: 36

Отмениха забраната за технически преглед при неплатени глоби

автор:Дума

visibility 331

/ брой: 36

Половината европейци не могат или не желаят да си купят жилище

автор:Дума

visibility 227

/ брой: 36

Само три банки нямат такса за разплащателна сметка

автор:Дума

visibility 286

/ брой: 36

Енергийният министър не изключва софтуерен проблем в електромерите

автор:Дума

visibility 299

/ брой: 36

Хиляди домакинства са без ток в Румъния

автор:Дума

visibility 258

/ брой: 36

И Берлин планира мерки за социалните мрежи

автор:Дума

visibility 309

/ брой: 36

Намалява броят на мигрантите в Австрия

автор:Дума

visibility 295

/ брой: 36

Лекарите в Гърция плашат с протести

автор:Дума

visibility 314

/ брой: 36

Опасна милитаризация

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 36

Кристин Лагард се готви да се оттегли предсрочно от ЕЦБ

visibility 280

/ брой: 36

Не манипулацията, а съмнението убива демокрацията

visibility 399

/ брой: 36

Една сутрин в Китай, една година във Франция

visibility 230

/ брой: 36

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ