Григор Димитров поздравява феновете след победата над Ласло Джере

Гришо срещу Ноле

Нека по-добрият победи, каза сърбинът преди 11-ия си мач с Димитров

/ брой: 13

visibility 283

Григор Димитров (№28 в света) стигна до мач с големия Новак Джокович (Сърб, №5) на "Аустрелиън Оупън". Водещата ни ракета и великият сърбин ще спорят утре за място в IV кръг на първия за сезона турнир от Големия шлем.

Българинът победи Ласло Джере (Сърб, №68) със 6:3, 6:2, 6:0, докато Ноле се справи с Енцо Куако (Фр, №191) с 6:1, 6:7 (6), 6:2, 6:0.

Гришо имаше сравнително лека задача срещу четвъртата ракета на Сърбия и го отстрани без много усилия, за разлика от битката с Аслан Карацев (Рус, №82) на старта. Първата ни ракета не бе под напрежение, но и не свали темпото и премина в III кръг само за 94 минути.

Гришо проби съперника си още във втория гейм. При 5:3 той изпусна сетбол при сервис на Джере, но след това затвори частта на собствено подаване.

Втората започна с пробив на Григор още в първия гейм. Той направи нов брейк за 4:1, а при 5:2 пропусна 3 сетбола при сервис на Джере. След това Гришо спечели сервис гейма си, за да поведе с 2:0.

Ситуацията не се промени и в началото на третата част. Настроението липсваше в играта на сърбина, докато Григор печелеше бързо сервис геймовете си и не позволяваше на съперника да намери ритъма си. Димитров загуби само 4 точки в третия сет. Българинът заслужи 45 т., с които ще прогресира с позиция.

За 11-и път той ще спори с Ноле, срещу когото има 9 загуби. Единственият му успех срещу великия сърбин е от 2013 г. на "Мастърс"-а в Мадрид. Тогава Джокера беше действащ №1 в света. За последно българинът и сърбинът играха през 2019 г. на "Мастърс"-а в Париж, когато Ноле би със 7:6 (5), 6:4.

Срещу Куако Ноле показа слабости, но французинът обърна глезена си още в четвъртия гейм и от лагера му го караха да спира. Той обаче се бори въпреки болките и дори взе сет на Джокера, който загуби сет от квалификант или "щастлив губещ" в турнира за пръв път от 2009 г.

В хода на мача Ноле също се контузи - получи силни болки в лявото бедро, което беше бинтовано. В крайна сметка сърбинът не допусна сензация и записа 36-та поредна победа в турнира.

"Играем от много години с Григор, но мисля, че не сме се срещали на този корт. Надявам се, че ще направим зрелищен мач. Познавам Григор от много време, ние сме балкански братя. Нека по-добрият победи", каза Джокович.