Губим и от Беларус

Нашите падат само с 0:1 в Минск, домакините удрят 4 греди

/ брой: 184

visibility 144

България допусна първа, но срамна загуба от Бларус в контролна среща в Минск. Единственото попадение падна в 33-ата минута след центриране от корнер. Верховцов стреля с глава, вратарят Владислав Стоянов отрази много добре, но топката попадна в Кисляк отдясно, той стреля от минимален ъгъл и този път дебютиралият като титуляр страж не успя да реагира и сам си вкара топката във вратата. Въпреки грешката, Стоянов единствен от нашите играчи беше на висота и е с основна заслуга нашите да се отърват с минимална загуба. Тя е първата от 4 двубоя между двете страни досега. Литовският рефер Нериус Дунаускас отмени заради засада и ранен гол на Шитов, който с добавка прати топката в мрежата, след като Шитов улучи страничния стълб с диагонален удар. Беларусите удариха и 4 греди и заслужиха аплодисментите на публиката, която ги изпрати с дружни викове "Молодци, молодци".
Поражението обаче не бе най-страшното. В случая притесненията идват от начина, по който трикольорите бяха надиграни. Освен попадението, футболистите на Беларус плетяха комбинации, с които направо "скриха" топката на нашите в бразилски стил.
Българите не сътвориха нито едно чисто голово положение през почивката, но извадиха късмет, че след безобразна игра получиха само един гол. След почивката нашите се опитаха да изравнят играта, но в 60-ата мин. Кисляк отново нацели гредата с удар пред дъгата на наказателното поле и мижавият устрем на нашите секна.
България: 1. Вл.Стоянов 3. Бандаловски (76-К. Стоянов) 5. Бодуров 15. Ив.Иванов 4. Занев (46-16. Миланов) 8. Янков (84-12.Ап. Попов) 7. Георгиев (капитан), 6. Маркиньос (66-Н.Димитров) 11. Ив.Стоянов (46-Генков) 10. Делев (46-2. Манолев). 9. Ив.Попов.

След мача:
Лотар Матеус, селекционер на България:

"Нашият отбор направи няколко сериозни подаръка на беларуския отбор. Аз не съм просто недоволен от резултата. Аз съм крайно недоволен от играта на моите футболисти и когато се приберем в хотела, ще ги попитам какво точно се е случило. Поздравявам съперника. Това беше логичен резултат и е щастие, че не ни вкараха още 1 или 2 гола. Видях, че беларусите не само играят добър футбол. Те държат много добре топката и създадоха много опасни моменти пред нашата врата. След такива мачове не изпитвам удоволствие от общуването с журналистите. Във футбола невинаги грее слънце, има и облаци. Днес за българския футбол наистина имаше много лошо време. Предстои ми сериозен разговор с играчите. Надявам се, че ще играем по-добре в най-скоро време."

Благой Георгиев, капитан:
"Не играхме добре. Особено през първото полувреме не направихме това, което искахме, и това, което г-н Лотар Матеус ни каза преди мача. През второто полувреме се поразиграхме малко и създадохме няколко хубави положения, но като цяло, мисля, че не изиграхме най-добрия си мач. Капитанската лента? Това наистина ми е дебют като капитан. Аз съм един от най-старите в отбора и е нормално да започна с капитанската лента. Нищо хубаво не ни чака, ако не подобрим играта си до мача с Англия."

Ивелин Попов, нападател:
"Първото полувреме беше доста слабо за нас, бяхме доста тактически неориентирани. Вината е изцяло в нас. Второто полувреме малко по-добре стояхме, но това не може да ни радва и задоволява. Няма плахост или напрежение. Първото полувреме бяхме дезориентирани. Играехме осем човека в линия в защита, което за мен лично е недопустимо за футболисти с претенции, за национален отбор. Не се получи, общо взето, нищо. Да се надяваме, че в евроквалификациите ще играем по-добре. Но във футбола не може един мач да си зле, в другия да си супер. Мисля, че не трябва да имаме кой знае какви очаквания. Със сигурност мотивацията ще е различна. Но в националния отбор не трябва да се играе по различен начин в контролите и по друг в официалните мачове. Да се надяваме, че ще се промени нещо. Живот и здраве, ще видим."

Бернд Щанге, селекционер на Беларус:
"Ние сме щастливи от победата в тази контролна среща. Бяхме по-добри от съперника в игрови план. Началото на мача за нас беше трудно, а в първите 10 минути нашите изпълнения не бяха както трябва. След това обаче заиграхме по-бързо и доминирахме на полето. Заиграхме така, както трябва да се играе у дома. В началото на второто полувреме след направените смени отново се получи игра от наша страна, в която липсваше ритъм. След това отново си върнахме инициативата, но много лекомислено изиграхме последните минути и не реализирахме много голови положения. Според мен всичко трябваше да завърши 3:0 или 4:0 в наша полза. Ако трябва да бъда честен, две неща ме огорчиха днес. Това са малкото публика и лошото състояние на терена. Да си кажем честно, лошо продаваме продукта футбол. Сигурен съм, че ако този мач се играеше в България, щеше да има пълен стадион, защото хората там обичат футбола. А у нас какво се получава? Празни трибуни."

Сергей Корниленко атакува в спор за висока топка Николай Бодуров по време на контролата в Минск, спечелена от Беларус с 2:1
Снимка БГНЕС

Марио Гьоце отбелязва гол за 2:0 покрай излезлия напред бразилски вратар Жулио Цезар при победата на Германия с 3:2 в приятелски мач на "Мерцедес-Бенц Арена" в Щутгарт. Бастиан Швайнщайгер (61 от дузпа) и Андре Щюрле (80) също се разписаха за Бундестима. За "Селесао" вкараха Робинньо (71 също от дузпа) и Неймар (90+2)