28 Юли 2026вторник01:47 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

И Цветанов скочи на Дянков за пенсиите

/ брой: 75

автор:Веселка Венкова

visibility 559

"Не трябва в едно постановление на МС да залагаме императивен тон, защото към настоящия момент законът позволява да се получават пенсия и заплата, и не може акт на правителството да влиза в колизия със законодателството на страната". Това заяви министър Цветан Цветанов, помолен да коментира как върви в МВР освобождаването на навършилите пенсионна възраст служители.
Добре осъзнаваме какво трябва да се направи, но съм съгласен с позицията на министър Аню Ангелов - не може да оставим пенсионери летци на 40 години, при положение че може да бъде ползван професионалният им опит. Трябва да им се търси работа отново в системата на въоръжените сили и те да обучават по-младите, смята Цветанов.
"Всичко, което правим, трябва да е в съответствие със законодателството и при това положение да се оптимизират структурите в съответните ведомства", категоричен бе той. От миналата година сме започнали да решаваме процеса с пенсионирането на навършилите възраст, но той е поетапен, поясни още вътрешният министър.

Влиянието на европарите върху икономиката ще намалее

автор:Дума

visibility 1331

Дизелът отново стигна 1,72 евро за литър

автор:Дума

visibility 1130

Депозитите на домакинствата стигнаха 56,4 млрд. евро

автор:Дума

visibility 1093

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ