27 Февруари 2026петък11:36 ч.

Играчките и колите най-опасни в ЕС

Първи сме по сигнали срещу некачествени електронни цигари

/ брой: 54

автор:Дума

visibility 2600

Детските играчки, леките автомобили и моторите оглавяват класацията за най-опасните стоки, открити на европейските пазари през миналата година. Това разкрива годишният доклад на Европейската система за известяване за рискови продукти на портала Safety Gate, цитиран от наши медии. Някои детски стоки крият опасности от нараняване или задавяне. 

От България и Ирландия най-много сигнали в Брюксел са постъпили за вредни химически продукти. От нашата страна най-често оплакванията са от електронни цигари и течности за тях.

Швеция е подала най-много сигнали за козметика. Словакия най-често е алармирала за опасни бижута, Румъния - за дрехи и текстил, Испания и Полша - за играчки.

Сигналите за опасни автомобили се подават не само от България, но и от Португалия, Франция и Германия. От Норвегия преобладават данните за електроуреди.

Безплодни дебати във ВСС за Сарафов

автор:Дума

visibility 16

/ брой: 40

Въоръжени от САЩ опитаха да "проникнат"

автор:Дума

visibility 24

/ брой: 40

Сръбският "Лидл" купува млякото на фермерите

автор:Дума

visibility 23

/ брой: 40

Китай призова Германия към споделено бъдеще

автор:Дума

visibility 23

/ брой: 40

Накратко

автор:Дума

visibility 22

/ брой: 40

Благословени с беззаконие

автор:Ина Михайлова

visibility 24

/ брой: 40

За "борбата с мафията"

visibility 25

/ брой: 40

Куба не се предава

автор:Таня Глухчева

visibility 22

/ брой: 40

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ