01 Декември 2025понеделник13:27 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Иван Ченчев: БСП неведнъж е призовавала за обединение на лявото

Приетото предложение на БСП за безплатните учебници до 12 клас е грижа към младите, заяви зам.-председателят на "БСП за България"

/ брой: 20

автор:Дума

visibility 394

БСП неведнъж е призовавала за обединение на лявото, заяви зам.-председателят на ПГ "БСП за България" Иван Ченчев в тв интервю. Той припомни, че при по-предходните избори партията се явила обединена с 28 формации, но и тогава  т.нар. "ново ляво" е избрало да остане встрани. "Те се борят за листи и за места. Това е била темата им за разговори. Призовали сме всички лявомислещи хора, които не членуват в БСП, да заповядат, а който иска, да се върне. Тези, които правят лявото сега, доброволно напуснаха или бяха отритнати, но не от това ръководство, а от предишните", подчерта Ченчев.
"България трябва да бъде ясна, категорична и твърда в дипломатическите си позиции за РСМ. Отговорността е изцяло на правителството", коментира той.
"Неглижира се важната тема за безплатните учебници за ученици от 2024 г., приета от НС по предложение на БСП. Те касаят общо 300 хил. деца. Това е жест към младите и грижа на държавата", обобщи Ченчев. "Втората много важна тема е законът за домашното насилие. През много хубави текстове се опитаха да прекарат неща, които пряко кореспондират с Истанбулската конвенция, която е забранена от КС и от БПЦ. Държим на християнските ценности и на християнското семейство. Нека след 18 години всеки бъде така добър да се определи, както си иска", твърди Ченчев. По думите му БСП няма да допусне джендър идеологията да влезе в образователната система и обясни, че според предложения от ДБ законопроект всяко проговорило дете ще може да съди родителите си за домашно насилие чрез действие или бездействие. За целта ще му бъде назначаван служебен адвокат. Предвиждат се и големи правомощия на НПО-та, а БСП се противопоставя на това. Трябва да пазим българските деца и БСП ще го направи", категоричен е Ченчев.
"Ние подкрепихме в зала и в комисии закона за съдебната реформа и на ДБ, и на Крум Зарков. Има несъвършенства в някои от текстове, но винаги може между първо и второ четене да те бъдат коригирани", поясни Ченчев.
Според него лидерската среща, организирана от БСП, е целяла да види кое събира партиите и социалистите са успели да поставят четири национални приоритети, около които да се обединят партиите. Останалите формации са проявили нежелание да се обединят около тях.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

Властта призова КЕВР да не вдига цената на водата

автор:Дума

visibility 166

/ брой: 225

Банкоматите спират да работят за 4 часа на Нова година

автор:Дума

visibility 171

/ брой: 225

Печалбата на банките стигна 3,1 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 172

/ брой: 225

Жилищата в България - студени, пренаселени и все по-недостъпни

автор:Дума

visibility 175

/ брой: 225

ЕС призова Скопие да зачете българите

автор:Дума

visibility 150

/ брой: 225

Унгария ще помага на Сърбия в енергетиката

автор:Дума

visibility 155

/ брой: 225

Грузински опозиционер арестуван за палеж

автор:Дума

visibility 160

/ брой: 225

Накратко

автор:Дума

visibility 140

/ брой: 225

Диалектика

автор:Таня Джаджева

visibility 140

/ брой: 225

Почти интимно...

автор:Юрий Борисов

visibility 147

/ брой: 225

Изхвърлят Левски!

visibility 149

/ брой: 225

Ярката следа на проф. Любен Корнезов

автор:Дума

visibility 157

/ брой: 225

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ