17 Февруари 2026вторник08:19 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

СНИМКА: МАРИЦА

Издирват изчезнала 77-годишна жена край Чепеларе

Издирваха и мъж, тръгнал към Каньона на водопадите

автор:Дума

visibility 1942

Следово куче се включва днес в издирването на Пенка Илиева Пончева на 77 години край Чепеларе, съобщи старши комисар Цветан Цанков, директор на ОД на МВР - Смолян. Сигналът за изчезналата жена подават в полицията от социалните служби. От там съобщават, че жената е в неизвестност, защото ползвала доставка на топла храна до вкъщи, а в продължение на два-три дни никой не е отворил в дома й. Оказало се, че жената наистина не е в къщи. Вчера е започнало издирването й в района на Чепеларе. Жената е запалена планинарка и често ходи в гористи местности около Чепеларе. Последно е видяна от пастир в сряда. Намерени са нейни вещи в гората в местността „Згуровското“, както и ключове, които са сверени с тези на апартамента й и са съвпаднали. Възрастната жена е с деменция. Облечена е със светли дрехи, посочват от община Чепеларе. Жената няма близки. Има само племенник в Пловдив, с който не поддържат контакт, съобщиха запознати. Днес четирима служителя от РУ- Чепеларе, заедно с трима планински спасители  и няколко доброволци издирват жената. В издирването днес се включва и следово куче, посочи Цанков. Той призова, ако някой има информация за жената, да съобщи в РУ – Чепеларе.

Вчера от полицията  са издирвали 40 годишен мъж. Той и родителите му  отседнали в хотел на Смолянските езера. Мъжът е с психически отклонения. Сутринта той заявил, че иска да отиде на Каньона на водопадите и родителите му не могли да го спрат. Около 14 часа са подали сигнал, че не могат да го намерят. До вечерта спасители го издирват в пороя и мъжът е намерен невредим, съобщи Цанков.

МАРИЦА

България е втора по жертви на пътя в ЕС

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 32

България е на второ място в ЕС по брой жертви по пътищата

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 32

Запалиха автомобила и входната врата на кмета на Бистрица

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 32

Пиян полицай блъсна автомобил с баща и дете

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 32

Поскъпването се забавя до 3,5 на сто

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 32

По-високо потребление с 30% вдигнало сметките за ток

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 32

Безплатни почивки за пенсионери в Гърция

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 32

Лошо време обхвана Балканите

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 32

Фицо се оплака на Марко Рубио от Киев

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 32

Социология като криминален роман

автор:Александър Симов

visibility 0

/ брой: 32

Троян ликува

автор:Надежда Ушева

visibility 2

/ брой: 32

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ