01 Май 2026петък12:35 ч.

Кабинетът харчи още 33 млн. лв. за зърнен резерв и общини

/ брой: 121

автор:Ростислава Иванова

visibility 1435

Кабинетът одобри допълнителни разходи от 33,578 млн. лв. за проекти на държавата и някои общини, съобщи правителствената пресслужба. Парите ще дойдат от преструктуриране на разходи в централния бюджет. 24 млн. лв. от средствата ще отидат за попълване на държавния резерв от зърно.

Министерският съвет си отпусна близо 8 млн. лв. за почистване на опасни отпадъци край Девня, за извънгаранционно поддържане на оградата на границата с Турция и за успореден на оградата полеви път в Ямболско. Община Перник получава близо 1,9 млн. лв. за изграждането на кръгово кръстовище на ул. "Юрий Гагарин" и ул. "Благой Гебрев", с което ще се подобри трафикът на входно-изходните артерии на града при магистралите "Люлин", "Струма" и пътя към София. Община Сливен пък ще санира детска градина с 289 000 лв.

Инфлацията в България стигна двегодишен връх

автор:Дума

visibility 1980

/ брой: 79

Онлайн магазините масово мамят с намаления

автор:Дума

visibility 2174

/ брой: 79

Световната банка очаква 24% скок в цените на енергията през 2026 г.

автор:Дума

visibility 2051

/ брой: 79

ПЪРВИ МАЙ И ПАЛЕСТИНА

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 80

Обща стачка блокира Гърция навръх 1 май

автор:Дума

visibility 2388

/ брой: 79

"Стига!" е нашата граница

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 80

140 години от първия 1 май

автор:Велислава Дърева

visibility 1

/ брой: 80

dВЕРСИЯ - да се намесиш в проблема

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 80

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ