05 Август 2025вторник17:17 ч.

Кънчо Стойчев: Борисов ще слезе сатанизиран от политическата сцена

автор:Дума

visibility 193

Бойко Борисов ще слезе от политическата сцена сатанизиран, защото пропуска последните шансове да избегне този процес, заяви в интервю за радио „Фокус“ социологът Кънчо Стойчев.

„Очевидно ще трябва да се готвим за ново коалиционно управление. Няма партия или политическа сила в България, която да е способна да вземе 50% в един бъдещ парламент. Ще имаме парламент, в който най-вероятно никой няма да има повече от 30% присъствие, т.е. очаква ни сложна коалиция“, прогнозира той.

„И тук всъщност е изборът на ГЕРБ. Това упорство, което се проявява в момента, разбирам мотивите. От правна гледна точка чисто формална легитимност на това управление съществува. Но този инат, който се упражнява, ще доведе до важни последици“, посочи още анализаторът.

Според Кънчо Стойчев в това време, в което ще се управлява на инат, ще се сформира много по-силно опозицията и бъдещите общи действия на определени политически сили срещу ГЕРБ, т.е. ГЕРБ губи от това.

„Не съм сигурен, че премиерът Борисов си дава ясна сметка, затова ще го изрека на висок глас. Той винаги е бил или обичан, или мразен, което е нормално за един политик, но има един процес, който става опасен. Това е процесът на сатанизация. Тя е субективна, но е обективен обществен процес, веднъж започне ли, никой не може да я спре. Борисов поема по този път с това упорство и след няколко месеца ще се окаже в ситуация на сатанизиран политик, от типа на Костов или на Жан Виденов. А когато един политик е сатанизиран, възможностите за неговото действие са безкрайно малко“, обясни социологът. И допълни, че именно с поведението си Борисов е предизвикал този процес.

Достъпът с автомобил до Терминал 2 е забранен до 23 август

автор:Дума

visibility 399

/ брой: 143

КЗК глоби "Билла" с над 400 хил. лв.

автор:Дума

visibility 385

/ брой: 143

Нерегистрираните до 28 ноември кладенци ще бъдат ликвидирани

автор:Дума

visibility 393

/ брой: 143

Едва 16% от германците готови да хванат оръжие

автор:Дума

visibility 407

/ брой: 143

Гърция призна бекташите за религиозна общност

автор:Дума

visibility 380

/ брой: 143

В Хаити арестуваха бивш сенатор

автор:Дума

visibility 406

/ брой: 143

ЕС губи €1 трилион заради санкциите срещу Русия

автор:Дума

visibility 358

/ брой: 143

Бузлуджа 2025

автор:Александър Симов

visibility 388

/ брой: 143

Попарени мераци

автор:Юри Михалков

visibility 376

/ брой: 143

На почивка с НЗОК

автор:Евгения Младенова

visibility 394

/ брой: 143

Те донесоха свободата

автор:Евгений Белий

visibility 366

/ брой: 143

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ