20 Февруари 2026петък04:22 ч.

Късна емисия култура в "На седмото неб(ц)е"

Четири вечери Владимир Левчев, Ясен Атанасов, Николай Иванов, Валентин Геров и ЯRсен ВасилеВ ще четат свои творби

/ брой: 80

автор:Дума

visibility 544

Нощните културни събития, които продължават вече трета седмица в бар&ресторант "На седмото неб(ц)е" (пл. "Славейков" 11), вече имат своето име - "Късна емисия". Кръстници на платформата са колегите от онлайн изданието "Sofia Live", научи ДУМА от Надежда Герова.
В програмата "Нощ на поети" на 5 април от 22 ч. можем да слушаме Владимир Левчев, който ще чете стихове от своята "Черна книга на застрашените видове" (с две издания в България и едно в САЩ) под музикалния съпровод на "Thievery Corporation". Владимир Левчев завършва английска езикова гимназия и изкуствознание в Художествената академия в София. Бил е редактор в издателство "Народна култура", издател на независимото списание за литература и политика "Глас", зам. гл. редактор на "Литературен вестник". През 1994-та заминава за САЩ с Фулбрайтова стипендия. Завършва MFA програма по творческо писане и преподава в американски университети. Oт 2007 г. преподава литература в Американския университет в Благоевград. Автор е на 15 стихосбирки и 2 романа.
На 6 април от 22 ч. в програмата "ПроZZи" ще се изяви Ясен Атанасов. Той ще чете откъси от романа си "Свят за изпиване", разкази и пътеписи, като ще пуска музика от Хендел, "U2", Жобим, Антонело Вендити. Визията е от Питър Грийнауей. Биографията на Ясен Атанасов включва културология в СУ "Св. Климент Охридски", специализации по философия и история на изкуството в Милано и културен мениджмънт в Париж, докторат в журналистическия факултет на СУ; носител е на наградата на СБЖ. Създател и директор е на фестивала "София: Поетики".
В програмата "NightLive" на 7 април от 22 ч. ще започне музикален експеримент, дело на Николай Иванов ("ОМ") и Валентин Геров (виола). Мултиинструменталистът Николай Иванов, вдъхновител на "ОМ", е музикант, художник, композитор... Валентин Геров, известен не само като изключителен класически музикант, но и със слабостта си към експериментите извън нея, е член на "София квартет" към Софийската филхармония.
Навръх именния му ден, в неделя, 8 април, от 22 ч. в "Нощ на поети" представянето на неукротимия пърформър ЯRсен ВасилеВ ще се казва "Макаронена меланхолия", точно като едноименното стихотворение, с което той спечели голямата награда на публиката на "София: Поетики". Роден е през 1988 г. Завършва ФЕГ "Алфонс дьо Ламартин", след което следва драматургия в НАТФИЗ. Автор е на стихосбирките "Сляп виси безкрая", "Андрогин", както и на няколко пърформанса по авторски текстове. Спечелил е 22 литературни награди.

Парламентът изслушва енергийни шефове за авариите в АЕЦ "Козлодуй"

автор:Дума

visibility 865

/ брой: 34

Експерт: Само 20% от българите си позволяват истинско сирене

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 34

Кристин Лагард напуска предсрочно ЕЦБ

автор:Дума

visibility 908

/ брой: 34

Румен Спецов: Няма риск страната да остане без горива

автор:Дума

visibility 983

/ брой: 34

Ватиканът отхвърли поканата на Тръмп

автор:Дума

visibility 943

/ брой: 34

Мерц изключи Германия да има ядрени оръжия

автор:Дума

visibility 800

/ брой: 34

Лондон арестува 1000 педофили месечно

автор:Дума

visibility 872

/ брой: 34

Морален компас за държавност

visibility 1061

/ брой: 34

Прощавай, Дяконе!

visibility 1184

/ брой: 34

Мълчанието на рамкирания светец

visibility 891

/ брой: 34

Барелеф на Димчо Михалевски на Маказа! Той го заслужава

visibility 791

/ брой: 34

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ