11 Юли 2025петък09:35 ч.

КЕВР: Няма да има драстичен скок в цената на тока

автор:Дума

visibility 946

Няма да има драстичен скок в цената на тока след нова година, заяви председателят на Комисията по енергийно и водно регулиране Иван Иванов на Международна конференция за енергийната и климатичната сигурност.

Според него новата цена на електричеството ще бъде поносима за домакинствата, информира БНР. Иванов коментира и възможността за евентуално замразяване на цените на тока и парното, което беше тема и по време на преговорите за съставяне на правителство:

„Това, което мога да кажа е, че няма да има този скок на цените, който го предвиждат по вестниците. Място за паника сред хората няма! Ако това решение се приеме, трябва да ни се каже кой ще плати за това, че реалните цени са по-високи, а се замразяват“.

От днес природният газ поскъпва с около 10%, реши окончателно енергийният регулатор.

 През декември един мегаватчас синьо гориво ще струва 102 лева и 33 стотинки без такси и налози. 

Обиски в енергетиката заради договора с "Боташ"

автор:Дума

visibility 451

/ брой: 125

Въвеждат пълен контрол върху шофьорските курсове

автор:Дума

visibility 462

/ брой: 125

Обявите за работа намаляват

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 125

Едва 31% от българите са чували за европроекти

автор:Дума

visibility 418

/ брой: 125

Македонският език отхвърлен в Страсбург

автор:Дума

visibility 472

/ брой: 125

Санчес с мерки против корупцията в Испания

автор:Дума

visibility 467

/ брой: 125

Арестуваха заподозрян за терор в Германия

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 125

Единение

автор:Александър Симов

visibility 436

/ брой: 125

За убеждаването

автор:Първан Симеонов

visibility 411

/ брой: 125

Пет препоръки към България от ЕС

автор:Дума

visibility 453

/ брой: 125

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ