16 Юли 2025сряда21:27 ч.

Kомандироват акушерки от София в Перник

/ брой: 77

автор:Дума

visibility 968

Кметът на Перник Станислав Владимиров е намерил решение за Акушеро-гинекологичното отделение в Многопрофилната болница за активно лечение „Рахила Ангелова“ в града. Временно е туширано напрежението от заплахата то да бъде закрито.
На 23 април беше обявено, че от 1 май няма да се приемат родилки в АГ отделението в пернишката болница и там ще се извършват само планови операции. На този етап акушерките, които си бяха подали заявленията за напускане, ще ги оттеглят и отложат поне с месец, тъй като кметът на Перник е водил разговори с представители на столични лечебни заведения, от които има уверението, че ще получи помощ.
„Няма как да си позволя да се застрашава живот. Проведох разговор с началника на отделението д-р Ивайло Лазов, а той е разговарял с екипа си. Акушерките засега ще останат в отделението колкото е необходимо. Имаме уверението от столични болници, че ще бъдат командировани акушерки, за да можем да имаме няколко месеца, с които да решим из основи кадровия проблем“, коментира Владимиров.

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 385

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 399

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 389

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 382

/ брой: 129

Епични провали

visibility 394

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ