28 Март 2024четвъртък22:17 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Компаниите, създали най-много милиардери

Фирмите са от интернет сектора, петролния, търговията със суровини и аутсорсинга

/ брой: 113

автор:Дума

visibility 79

Компанията за търговия със суровини Glencore представи многоочаквания си проспект от 1600 страници в началото на май. В него компанията разкрива кои са най-големите й акционери, включително пет физически лица, чието богатство възлиза на най-малко 1 млрд. долара. Това дава повод на списание Forbes да потърси кои са компаниите, създали най-много милиардери.
На базата на класацията на Forbes на най-богатите хора в света е изготвен списък, предаде investor.bg. Той има една условност - базира се на хората, които са попаднали в класацията на най-богатите през 2011 г. В списъка не се включени наследниците на създатели на компании, които в голяма степен дължат богатството си на наследство. Сред семейните компании, излюпили много милиардери, са търговската верига Wal-Mart (7 милиардери), бразилската Itau Unibanco Holdings (7), Cargill (7), турската Koc (6) и S.C. Johnson (5).
Начело в класацията на компаниите, създали най-много милиардери, е интернет гигантът Google със 7 милиардери. Сред тях са създателите му Сергей Брин и Лари Пейдж и изпълнителният директор Ерик Шмид. Не е включен известният инвеститор Джон Дор, който има дял в Google, но вече беше милиардер, когато компанията стана публична през 2004 г.
Сергей Брин, 19,8 млрд. долара
Лари Пейдж, 19,8 млрд. долара
Ерик Шмид, 7 млрд. долара
Андреас фон Бехтолсхайм, 2,3 млрд. долара
Майкъл Мориц, 1,8 млрд. долара
Дейвид Черитън, 1,8 млрд. долара
Кавитарк Рам Шрирам, 1,6 млрд. долара
Google е следван отблизо от друга базирана в Калифорния интернет компания - социалната мрежа Facebook. Оценена на 50 млрд. долара благодарение на инвестиция на Goldman Sachs през януари, компанията вече е "произвела" шест милиардери, сред които Марк Зукърбърг, двама от бившите му състуденти в Харвард и първият президент на компанията. Лесно би могла да задмине Google по брой милиардери, когато стане публична, вероятно през 2012 г.

Марк Зукърбърг, 13,5 млрд. долара
Дъстин Московиц, 2,7 млрд. долара
Едуардо Саверин, 1,6 млрд. долара
Шон Паркър, 1,6 млрд. долара
Питър Тийл, 1,5 млрд. долара
Юри Милнер, 1 млрд. долара

TNK-BP, съвместно дружество на водеща руска петролна компания и BP, дели второто място с Facebook с шест милиардери. Преди дни руските партньори зад TNK развалиха сделката на BP с държавната Роснефт, която би дала на компанията достъп до руските нефтени находища в Арктика. Първоначалните инвеститори в TNK вече бяха натрупали състоянията си преди създаването на съвместното дружество през 2003 г.
Виктор Векселберг, 13 млрд. долара
Леонард Блаватник, 10,1 млрд. долара
Михаил Фридман, 15,1 млрд. долара
Герман Хан, 9,6 млрд. долара
Алексей Кузмичев, 7,5 млрд. долара
Пьотр Авен, 4,5 млрд. долара
Нетното богатство на милиардерите от Glencore е оценено на базата на наскоро публикувания проспект. За всички останали милиардери е взето нетното им богатство от класацията на Forbes за 2011 на милиардерите, съставена през февруари.
Айвън Глазенбърг, 9,5 млрд. долара
Даниел Франсиско Мате Баденес, 3,6 млрд. д.
Аристотелис Мистакидис, 3,6 млрд. долара
Тор Петерсон: 3,2 млрд. долара
Алекс Биърд: 2,8 млрд. долара
Индийската аутсорсинг компания Infosys, създадена през 1981 г., е наредила пет от създателите си сред най-богатите хора в света. Компанията дели едно място с Glencore.
Н. Р. Нараяна Мърти, 2 млрд. долара
Нандан Нилекани, 1,8 млрд. долара
Сенапати Гопалакришнан, 1,6 млрд. долара
K. Динеш, 1,2 млрд. долара
С. Д. Шибулал, 1,1 млрд. долара
 

Без паспортна проверка за пътуващи от и за шенгенски държави

автор:Дума

visibility 312

/ брой: 59

Светофарите с различни сигнали за посоките

автор:Дума

visibility 314

/ брой: 59

Върнаха 48 млн. лв. от аванса за правителствения комплекс

автор:Дума

visibility 291

/ брой: 59

Протест в Унгария срещу корупцията

автор:Дума

visibility 336

/ брой: 59

Педро Санчес против независимост на Каталуня

автор:Дума

visibility 271

/ брой: 59

Израел ликвидирал командир №3 на Хамас

автор:Дума

visibility 291

/ брой: 59

Накратко

автор:Дума

visibility 235

/ брой: 59

Рецепта за катастрофа

автор:Дума

visibility 355

/ брой: 59

Пътят надолу*

автор:Валерия Велева

visibility 302

/ брой: 59

Цялата соросоидна сган - вън!

visibility 320

/ брой: 59

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ