17 Септември 2025сряда08:43 ч.

Корнелия Нинова: 940 лв. минимална заплата от 1 юли 2023 година

Служебният кабинет иска да увеличи данъците, защото не справя със събираемостта, заяви лидерът на БСП

/ брой: 55

автор:Дума

visibility 1900

"Минималната работна заплата да влезе в сила от 1 юли т.г., а не от 2024 г., настоя лидерът на БСП Корнелия Нинова.
"Нашата политика е последователна за увеличаване на минималното трудово възнаграждение. Парламентът прие предложението на БСП тя да бъде 50% от средната. Към този момент минималната заплата трябва да е между 950-100 лв. Абсолютно логично и правилно, според нас, е с приемането на бюджета от втората половина на годината тя да е увеличена и да бъде 50 от средната, а не това да се отлага за догодина", категорична е Нинова.
"Министърът на финансите говори за увеличаване на данъци, за премахване на данъчните облекчения и рязане на доходи. Това е абсурд. В тази инфлация и тази криза, народът няма да издържи", коментира соцлидерката.
Според нея е нелогично в условия на инфлация и повишени цени, приходите на държавата да са по-ниски от предходната година.
"Това означава, че служебният кабинет не се справя със събираемостта", подчерта тя.

Българинът прави неразумни инвестиции преди еврото

автор:Дума

visibility 672

/ брой: 172

БДЖ с намаления за ученици и студенти

автор:Дума

visibility 600

/ брой: 172

Годишната инфлация се задържа на 5,3 на сто

автор:Дума

visibility 549

/ брой: 172

Банкнотите в обращение у нас намаляват с 9%

автор:Дума

visibility 553

/ брой: 172

Отново бум на нелегални мигранти

автор:Дума

visibility 595

/ брой: 172

Работещи и пенсионери в Гърция с повече пари

автор:Дума

visibility 632

/ брой: 172

Тръмп шокиран от "меките" санкции

автор:Дума

visibility 588

/ брой: 172

Накратко

автор:Дума

visibility 574

/ брой: 172

Военни комикси

автор:Александър Симов

visibility 606

/ брой: 172

Парите на инвалидите

visibility 619

/ брой: 172

Къде е реалното производство?

автор:Гарабед Минасян

visibility 642

/ брой: 172

Ще събарят ли старите панелки за нови жилища?

visibility 645

/ брой: 172

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ