23 Октомври 2025четвъртък04:58 ч.

Корнелия Нинова: ГЕРБ, ПП и ДБ са едно и също, карат се само кой е по-корумпиран

БСП е алтернативата на този десен, либерален, джендърски и военнолюбив съюз, заяви лидерът на левицата

/ брой: 52

автор:Дума

visibility 753

ГЕРБ, ПП и ДБ са едно и също и не са алтернатива едни на други, заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова на среща с избиратели в Плевен. "Трите формации заедно искат да се премахват паметници и да се заличава историческата памет на България. Доказателство за това са решенията в СОС за премахването на Паметника на Съветската армия. Те са заедно в позицията да се изпраща оръжие за Украйна и за джендър идеологията. Заедно са в пазарния фундаментализъм", обобщи Нинова.

"ГЕРБ, ПП и ДБ казват, че държавата не трябва да се меси на пазара, той трябва сам да се регулира и сам да определя цените. Но ситуацията е такава, че има нужда от държавна намеса и здрава държавна ръка, която да помогне и на икономиката, и на семейството", поясни Нинова. 

"Трите партии са заедно и в това да имаме дефицит под 3%, за да влезем веднага в Еврозоната, но това означава орязване на разходите на болници, училища, заплати. Не боже да си позволим да оставим хората в тази криза още по-беден", категорична е Нинова.

"ГЕРБ, ПП и ДБ гласуваха заедно и за закупуването на новата ескадрила F-16, в най-критичния момент, когато имахме нужда тези пари да стигнат до всяко семейство. Те се карат единствено за това кой е по-корумпиран. ПП  и ДБ казват, че ГЕРБ открадна милиони от асфалта. ГЕРБ пък обвиняват ПП, че са сключили договори с посредници за газ и откраднаха милиони. Но в съществените политики те са едно и накрая ще се съберат", прогнозира Нинова. 

"Алтернативната на този десен, либерален, джендърски и военнолюбив съюз, е БСП - лява, социална, национално отговорна партия. Ние сме против джендър идеолгията, за неутралитет във войната и за мир, за запазване на българските паметници, за активна роля на държавата в икономиката", коментира Нинова.

"Джендър идеологията вече е тук. Мислехме, че този проблем е забравен с отхвърлянето от Конституционния съд на Истанбулската конвенция и обявяването й за противоконституционна. Нашата битка е за децата. Искаме да спасим душите им и традиционното българско семейство и ценностите", твърди Нинова

Тя припомни постиженията на БСП в социалната сфера и   допълни, че партията има сериозна програма за стабилизиране на икономиката и за подкрепа на малкия и средния бизнес. "Нужна ни е независима енергетика. АЕЦ "Блене" трябва да стане и може да стане. Няма да се откажем хилядите подписи, които събрахме на референдума, нито от икономическата и пазарната логика. Инфраструктура ще се построи, ще даде живот на съпътстващи дейности. Затова ние ще продължим нашата битка за изграждане на АЕЦ "Белене", обеща Нинова.

"Европейската комисия обяви ядрената енергия за чиста енергия, за зелена енергия и да се стимулира строителството на ядрените централи. Това се прави в редица държави. Само тук се отказаха от този български национален интерес, затова ние от БСП ще го защитаваме и ще се борим за него", отбеляза Ниновая.

По думите й най-тревожният проблем пред хората сега е високата инфлация, високите цени и ниските доходи. "Предлагаме таван на цените. Той ще е временна мярка докато се успокои пазара", уточни Нинева.

Лидерът на БСП призова хората да излязат и да гласуват, защото от това зависи как и накъде ще продължи България, но зависи и животът на всеки един от нас и на всяко семейство.

Такситата в София поскъпват с 18,6%

автор:Дума

visibility 2733

/ брой: 197

Бюджетният дефицит на България стигна 3% през 2024 г.

автор:Дума

visibility 2728

/ брой: 197

Търсенето на жилища изпреварва предлагането

автор:Дума

visibility 2941

/ брой: 197

45% от чиновниците у нас обядват за над 10 лв.

автор:Дума

visibility 2667

/ брой: 197

Кремъл: Няма дата за среща Путин - Тръмп

автор:Дума

visibility 2810

/ брой: 197

Австрия и Швеция засилват мерките срещу мигрантите

автор:Дума

visibility 3092

/ брой: 197

Испания възобнови дебата за смяната на часа

автор:Дума

visibility 2855

/ брой: 197

Колумбия отзова посланика си в САЩ

автор:Дума

visibility 3006

/ брой: 197

Пиротехника

автор:Александър Симов

visibility 2512

/ брой: 197

Голямата картина

visibility 2675

/ брой: 197

Предсказуем резултат

visibility 2653

/ брой: 197

Младите гласове за пътя на България

автор:Дума

visibility 2784

/ брой: 197

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ