11 Юли 2025петък09:31 ч.

Лидерът на БСП бе посрещната от пълна зала във Видин

Корнелия Нинова: Няма да позволим да се вдигат данъци и режат доходи

Държавата има пари, просто трябва здрава ръка, която да събере приходите, заяви лидерът на партията

/ брой: 54

автор:Дума

visibility 570

"Оценявайте ни по действията и резултатите, не само по думите и обещанията. Заставаме пред вас с отчет за добре свършена работа. С достойнство, че това, за което ни изпратихте в парламента и правителството, свършихме и то  достигна до всяко българско семейство", заяви  лидерът на БСП и водач на листата в 25 МИР в София Корнелия Нинова на среща с граждани в столицата. С нея бяха водачите на листите в 23 и 24 МИР Христо Проданов и Георги Свиленски, както и кандидати за народни представители.

Корнелия Нинова се срещна със симпатизанти в София в неделя

Пред социалисти, симпатизанти и избиратели Нинова припомни част от постиженията на БСП в последната година в полза на децата, младите, работещите, социално слабите и пенсионерите. Тя посочи безплатните детски градини и ясли, безплатните учебници до 12-ти клас, еднократната помощ от 300 лв. на всяко дете от 1-ви до 4-ти клас, увеличените майчинство, детски надбавки и необлагаемият минимум за работещи семейства с деца.

Нинова увери, че БСП няма да подкрепи предложения бюджет от служебния кабинет, който предвижда вдигане на данъци и орязване на социални разходи. Според нея в този недоимък и бедност, доходите трябва да растат, а данъците да се запазят такива, каквито са. Нинова бе категорична, че българските социалисти не приемат дори и намек, че държавата е пред фалит и че това се дължи на пенсионерите и децата, и на увеличените разходи за тях.

"Държавата има пари, просто трябва здрава ръка, която да събере приходите. Там е проблемът - несъбираемостта на приходите, контрабандата и кражбите. Това ще е и нашето усилие - максимално събиране на тези приходи, за да продължим със социалната политика", обясни Нинова.

Тя подчерта, че БСП докрай ще настоява за преизчисляване на всички пенсии със средноосигурителен доход от предишната година. Майчинството през втората година трябва да бъде равно на минималната работна заплата, както ида се подпомогнат майките студентки с еднократна помощ. Същото важи и за семействата с репродуктивни проблеми, които трябва да получават безплатна помощ от държавата.

Според Нинова за социалната политика трябва да се гарантира и икономиката. Тя припомни, че благодарение на действията на БСП в редовното правителство, България е излязла на първо място по промишлено производство в Европа.

"Ние не приемаме, че държавата не трябва да се намесва и това е разликата ни от другите партии. Те са десни, либерални, глобалистки, подкрепящи войната и джендър идеологията. Ние сме лява, социална партия, която иска увеличаване на ролята на държавата, запазването семейството и защитата на децата. Това е изборът днес. Защото ПП и ГЕРБ не са алтернатива една на друга, те са едно и също", категорична бе Корнелия Нинова.

През почивните дни лидерът на БСП се срещна с избиратели, които напълниха залите във Видин, Монтана и Козлодуй.

"Ние сме единствената партия, която през всички години, без да се съобразява с конюнктура, сме "за" развитие на ядрената енергетика. Европейската комисия призна ядрената енергия за чиста и зелена. Сбъркани правителства съсипаха идеята за строеж на АЕЦ"Белене". В България има място за две електроцентрали", коментира в Козлодуй Нинова. 

Обиски в енергетиката заради договора с "Боташ"

автор:Дума

visibility 451

/ брой: 125

Въвеждат пълен контрол върху шофьорските курсове

автор:Дума

visibility 462

/ брой: 125

Обявите за работа намаляват

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 125

Едва 31% от българите са чували за европроекти

автор:Дума

visibility 418

/ брой: 125

Македонският език отхвърлен в Страсбург

автор:Дума

visibility 472

/ брой: 125

Санчес с мерки против корупцията в Испания

автор:Дума

visibility 467

/ брой: 125

Арестуваха заподозрян за терор в Германия

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 125

Единение

автор:Александър Симов

visibility 436

/ брой: 125

За убеждаването

автор:Първан Симеонов

visibility 411

/ брой: 125

Пет препоръки към България от ЕС

автор:Дума

visibility 453

/ брой: 125

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ