09 Май 2025петък11:29 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Корнелия Нинова: Потресаващо! С нашите пари се плаща на транссексуално шоу

Джендър идеологията вече е държавна политика, предупреди лидерът на БСП

/ брой: 61

автор:Дума

visibility 344

"Фонд "Култура" е финансирал шоу с транссексуални с 93 000 лв. Потресаваща новина. Фондът е създаден да подпомага и стимулира развитието и разпространението на българската култура и духовност. Кой реши, че транссексуално шоу представлява българската  култура? И кой ще ми каже сега, че темата за джендър идеологията не е актуална? Та тя вече се е превърнала в държавна политика", възмути се Корнелия Нинова на среща с избиратели в Ловеч.
"Министерство на образованието финансира и одобрява учебници за 6-ти клас със задачи децата да обсъждат различна сексуална ориентация. Министерство на културата финансира и одобрява транссексуални проекти. През това време големи имена на българската култура и духовност живеят в нищета и бедност. Съюзите на писателите, на художниците, на музикалните дейци, на артистите и други се чудят как да оцелеят", подчерта Нинова. Тя припомни, че читалищата се рушат, работещите в тях изнемогват с минимални заплати, а децата играят народни танци и пеят  песни измръзнали в студените салони.
"Културата ни е спасявала в най-тежки и мрачни времена. Тя никога не е добре финансирана", поясни Нинова.
"Ние винаги сме искали да се заделя 1% от БВП за култура. Стефан Данаилов, Бог да го прости, го направи като министър. А днес какво? С нашите пари, на всички ни, плащаме, за да учат децата ни, че не са момчета и момичета и за да убиват най-ценното, което имаме като народ - културата и духовността", категорична е Нинова.
"Подкрепете ни с номер 1 в бюлетината, защото само БСП  се противопоставя на джендър идеологията в училищата. Само ние два пъти в парламента спираме такива закони. Много силни и влиятелни хора и организации се изправят срещу нас. Само с ваша подкрепа и повече депутати ще успеем, защото всички други партии гласуват за джендър идеологията. Да спасим децата си и да съхраним българската култура и духовност", призова Нинова.
На срещата присъстваха oще водачът на листата на "БСП за България" в Ловеч Ирена Анастасова, секретарят на Изпълнителното бюро на партията Вяра Емилова, вторият в листата - Минчо Казанджиев, както и всички кандидати за народни представители от листата на социалистите в района, кметът на Троян Донка Михайлова, кметът на Летница д-р Красимир Джонев и членът на НС на БСП Веска Ненчева.
Междувременно вчера стана ясно, че Министерството на културата е разпоредило проверка за това как точно и за какво са били отпуснати парите.

Мецола заплаши със съд Фон дер Лайен

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 82

Тръмп преименува и Персийския залив

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 82

Накратко

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 82

Един път завинаги

автор:Александър Симов

visibility 0

/ брой: 82

Като част от народа

автор:Нешка Робева

visibility 0

/ брой: 82

Победата, която донесе Свободата

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 82

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ