16 Август 2025събота11:51 ч.

Корнелия Нинова в Русе: БСП е гарант за сигурност и стабилност

автор:Дума

visibility 148

“Съвсем закономерно е да избухне народното недоволство. Неадекватните реакции на властта задълбочават кризата. Осъждаме агресията и насилието във всичките му форми. Единственият изход е оставка и нови избори. Но в този критичен за България момент, БСП е гарант за сигурност и стабилност.” Това заяви в Русе Корнелия Нинова, където се срещна с кмета Пенчо Милков и с членове и симпатизанти на БСП.

Нинова посочи, че последователни и категорични позиции на БСП в последните четири години дават на партията легитимност в борбата срещу задкулисието и мафията: “Сега е важно да не допуснем прекият избор на председател да дестабилизира партията и да ни отклони от пътя, който следваме в последните години.”

“На 12 септември не избираме просто председател , а решаваме посоката, в която ще се движи партията в следващите години. От този избор зависи и как ще се развият политическите процеси в следващите месеци”, подчерта кандидатът за втори мандат за председател на БСП.

“Моята позиция е ясна- четири години отказвах явна или скрита колаборация с ГЕРБ . И днес смятам, че тя е невъзможна. Опитите за мимикрия на такъв съюз под формата на експертно или друго правителство са нереалистични. На страната са нужни нови избори и гаранция, че те ще бъдат честни”, подчерта Нинова.

Преди срещата Корнелия Нинова се срещна с кмета на Русе Пенчо Милков и му благодари за активните му действия като кмет.

*Материалите в рубриката са предоставени от кандидатите за председател на БСП и се публикуват без промени от редакцията. Редът за публикуването им е определен от жребий, изтеглен от ЦКПИ на 10 август.

Показаха за първи път българската монета от 1 евро

автор:Дума

visibility 3045

/ брой: 151

Несъбраните пари в бюджета могат да стигнат 8 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 3066

/ брой: 151

Икономиката с ръст от 3.1%

автор:Дума

visibility 2977

/ брой: 151

Тръмп и Путин със среща на четири очи

автор:Дума

visibility 2940

/ брой: 151

Съединените щати спират чуждестранните помощи

автор:Дума

visibility 3030

/ брой: 151

Светът остава разделен за пластмасата

автор:Дума

visibility 3529

/ брой: 151

Накратко

автор:Дума

visibility 3111

/ брой: 151

Геополитическо воайорство

автор:Александър Симов

visibility 3256

/ брой: 151

Вода газим, жадни ходим

visibility 3324

/ брой: 151

Срещите Москва - Вашингтон - со кротце и с повече кьотек

visibility 3074

/ брой: 151

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ