Корупция през псевдоними в Белия дом
/ брой: 168
Джон Дейвидсън
В края на миналата седмица Надзорната комисия на Камарата на представителите (в Конгреса на САЩ) поиска от Националния архив нередактираната работна кореспонденция на Байдън, включително под псевдоними, които той използва по време на вицепрезидентството си: Робърт Питърс, Робин Уеър и Дж. Р. Б. Уеър.
Точно така, като вицепрезидент Байдън е използвал псевдоними. Сред документите, които председателят на комитета Джеймс Комър поиска от Националния архив, е имейл, адресиран до "Робърт Питърс" - тоест до Байдън - със заглавие "Карта с графика за петък". Имейлът включваше прикачен файл с подробности за планиран телефонен разговор между Байдън, тогавашен вицепрезидент, и украинския президент Петро Порошенко. Разговорът бе проведен през май 2016 г. Единственият човек, включен в копието на писмото, е Хънтър Байдън.
Това не е ли любопитно? Защо Байдън би използвал псевдоним, за да даде тази информация на сина си? И ако наистина е имало "абсолютна стена" между чуждестранните бизнес схеми на Хънтър и задълженията на баща му като вицепрезидент (както Байдън многократно е заявявал), защо е известил сина си за планирания си телефонен разговор с президента на Украйна? Особено след като по това време Хънтър беше в борда на директорите на Burisma, украинска енергийна компания, която наскоро е била разследвана.
Вие знаете защо. Цялата държава знае защо. По същата причина Байдън, който беше вицепрезидент, е пил кафе и е ходил на обяд с чуждестранните бизнес партньори на сина си. По същата причина Хънтър се обажда на баща си и го включва на високоговорител по време на бизнес срещи. По същата причина Байдънови създадоха цяла мрежа от фиктивни компании, за да получат десетки милиони долари от олигарси от Русия, Казахстан, Украйна, Румъния и Китай.
Причината е проста: семейство Байдън е корумпирано. И са корумпирани по най-очевидния и разбираем начин. Като вицепрезидент Байдън бе много могъщ човек. Той използва тази власт, за да служи на чуждите олигарси, които направиха него и семейството му богати. Всичко е много просто.
И Байдън дори не се опита да го скрие твърде много. Всъщност това е може би най-показателният аспект в цялата история.
Припомняме, че от пролетта на 2014 г. Байдън беше представител на президента Обама, отговарящ за политиката спрямо Украйна, тоест след като Русия си върна Кримския полуостров. През май същата година Хънтър зае място в борда на директорите на Burisma, която му плащаше умопомрачителните 83 000 долара на месец въпреки пълната му липса на опит в енергийния сектор (Бившият бизнес партньор на Хънтър, Девън Арчър, наскоро разкри че истинската "ценност" на Хънтър е "марката Байдън", т.е. достъпът до Джо Байдън).
Няма да е пресилено, ако се каже, че Байдън вероятно е предполагал, както голяма част във Вашингтон, че Тръмп има малък шанс да победи Хилари Клинтън на президентските избори през ноември. И ако Клинтън бе влязла в Белия дом, Джо Байдън изобщо нямаше да се притеснява, че някой може да започне да задава въпроси за връзките му с чуждестранните сделки на Хънтър, както в крайна сметка направи Тръмп.
------------
The Federalist e американско консервативно онлайн издание, посветено на политиката, културата и религията. Основано e през 2013 г.
(Със съкращения, заглавията на материалите са на в. "Дума")
Страницата подготви Юри Михалков