12 Април 2026неделя10:22 ч.

Косово приема предложението на ЕС

/ брой: 26

автор:Дума

visibility 1746

Премиерът на Косово Албин Курти заяви, че Косово приема предложението на Европейския съюз за нормализация на отношенията със Сърбия, съобщи Косово Онлайн. Курти се срещна със специалния пратеник на ЕС за диалога Белград-Прищина Мирослав Лайчак, за да обсъдят френско-германското предложение за споразумение между двете страни.

Лайчак коментира, че това е десетото му посещение в Косово от септември и европейското предложение за споразумение, както и подготовката на конструктивна среща на най-високо ниво между Курти и Вучич са били основните теми на разговора.

По-рано Курти отбеляза, че на срещата си с Лайчак ще обсъди и шестте условия за формиране на Съюз на сръбските общини, сред които са промяна на името на Съюза и взаимно признаване на двете държави.

Израел хвърля сянка на сделката САЩ-Иран

автор:Дума

visibility 2792

/ брой: 67

Рюте: Някои в НАТО се провалиха на теста

автор:Дума

visibility 3019

/ брой: 67

КНДР тества ракети с касетъчни бомби

автор:Дума

visibility 2237

/ брой: 67

Накратко

автор:Дума

visibility 2187

/ брой: 67

Бомба със закъснител

автор:Александър Симов

visibility 2408

/ брой: 67

Просията стана основно занимание на бизнеса

автор:Евгени Гаврилов

visibility 2516

/ брой: 67

Да свалим частично санкциите срещу Русия

visibility 2244

/ брой: 67

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ