11 Февруари 2026сряда05:25 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Кой ще въведе контрол

/ брой: 144

visibility 6463

Лилия Божкова

С огромна загриженост и отговорност ви пиша тези редове и ви призовавам да ги прочетете с внимание. Пиша в качеството си на родител, обществено ангажиран човек и член на Инициативен комитет за провеждане на референдум за недопускане на джендър идеологията в училищата.
Искам да подчертая, че нямам нищо против хората с различна сексуална ориентация и уважавам техните права. Въпреки това, съм категорично против тази идеология да прониква при децата до навършване на пълнолетието им. Смятам, че те трябва да бъдат защитени от подобни влияния, докато не достигнат зрялост, за да могат сами да направят информиран избор.
За съжаление, не мога да споделя публикацията, която ме провокира да напиша тези редове, тъй като не е публична. А тя е свързана с анонимно проучване с гръмкото име:
„Национално проучване за нагласите към ЛГБТИ+ учениците в българските училища“, насочено към деца на възраст между 14 и 19 години.
Фондация „Сингъл Степ“ е негов инициатор за втори път, с цел да се запознаят с преживяванията на ЛГБТИ+ младежи в училищата в нашата страна. Основната цел е да повишат осведомеността за настоящото положение на ЛГБТИ+ младежите и да продължат усилията си за безопасни и приемащи училища.
Обръщам ви внимание, че за всяка една анкета, която се провежда в училище СЕ изисква разрешение на родител, а тази е публикувана в интернет, като в рекламите им е даден баркод за сканиране. На практика всяко дете с телефон може да я направи без знанието и разрешението на родител.
В Чл. 14 от Конституцията на Република България е записано: Семейството, майчинството и децата са под закрила на държавата и обществото.
В Чл. 47. (1) от Конституцията на Република България е записано: Отглеждането и възпитанието на децата до пълнолетието им е право и задължение на техните родители и се подпомага от държавата.
Имаме работещо Народно събрание, служебно правителство и президент. Кой точно ще поеме отговорност и ще въведе под контрол това безумие?
Под претекст за невинно проучване всъщност се налага норма за присъствие на темата за различни сексуални ориентации сред подрастващите. За Бога, това са деца, които все още не са сигурни в много неща, включително и в собствените си нужди и желания, и са склонни да експериментират с различни глупости, включително и сексуални контакти със своя пол.
Накъде ги бутаме? В каква посока искаме да залитнат?

Фейсбук

Потребителското доверие у нас се влошава

автор:Дума

visibility 1213

/ брой: 27

86 на сто от българите имат собствени жилища

автор:Дума

visibility 1201

/ брой: 27

Хората кътат още 5,9 млрд. лева

автор:Дума

visibility 1563

/ брой: 27

Португалците избраха социалист за президент

автор:Дума

visibility 983

/ брой: 27

Володимир Кличко изобличи корупцията в Украйна

автор:Дума

visibility 1381

/ брой: 27

Киър Стармър може да подаде оставка

автор:Дума

visibility 1404

/ брой: 27

Чехия забранява социалните мрежи за деца

автор:Дума

visibility 1038

/ брой: 27

Оставка на Терзиев!

автор:Александър Симов

visibility 1546

/ брой: 27

В БСП се случи нещо хубаво, без никой да го очаква

автор:Александър Симов

visibility 1042

/ брой: 27

Десет въпроса за случая “Петрохан”

автор:Александър Урумов

visibility 1406

/ брой: 27

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ