29 Април 2026сряда15:12 ч.

Красимир Йорданов: Спешно да се платят обезщетенията на пострадалите от пожарите фермери

/ брой: 201

автор:Дума

visibility 1836

„Земеделските производители, пострадали от пожарите в община Болярово преди 3 месеца, още не са обезщетени, въпреки гръмките обещания на служебния премиер и на министъра на земеделието за бърза и навременна подкрепа. Най-лошото обаче е, че няма никаква яснота кога реално ще се получи подкрепата“, заяви водачът на листата на левицата в Ямбол Красимир Йорданов.
Той посочи, че единственото изключение е изплатената индивидуална помощ от 44 000 лв. за изгоряла поливна инсталация на овощна градина.
44 земеделски стопани от община Болярово са подали заявления за установяване на щети от възникнали пожари на площи със земеделски култури, включително и за унищожена продукция, а 9 земеделски производители са подали заявления за унищожени пчелини и погинали селскостопански животни.
Според Йорданов е възмутително, че тепърва ще се изготвят указания за предоставяне на помощта и едва тогава земеделските стопани отново трябва да подават заявления в областните дирекции на ДФ „Земеделие“, за да я получат.

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 59

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 60

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 62

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 66

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 55

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 62

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 55

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ