13 Юли 2025неделя02:30 ч.

Кратки новини

/ брой: 65

автор:Дума

visibility 499

Над 100 кандидатстващи за работа южнокорейци взеха участие в писмен тест за постъпване на работа в компания в град Ансан. Тестът се проведе на стадион, за да могат кандидатите да седят на разстояние над 2 метра един от друг, каквото е едно от основните изисквания в света срещу заразата

Земан критикува ЕС за липса на координация

"Пандемията демонстрира неспособността на ЕС към координирани действия", заяви чешкият президент Милош Земан в интервю за пражкия вестник "Блеск". По думите му ръководните органи на ЕС твърде късно са реагирали на заплахата. "Начело на ЕС не могат да стоят посредствени чиновници", отсече Земан, който смята, че националните правителства са реагирали адекватно.

Терористът във Франция озлобен от самоизолацията

Суданският бежанец, който при нападение уби двама французи с нож и рани още петима, бил озлобен от режима на самоизолация. Той извърши престъпленията си последователно в магазин за тютюн в град до Гренобъл и после в близките месарници. При разпита мъжът обяснил, че името му е Абдула Ахмед-Осман и е роден в Судан през 1987 г. Той "не помни какво се е случило". Арестувани са още двама суданци, с които той живял в една къща. Френският вътрешен министър Кристоф Кастанер определи инцидента като "терористичен акт".

30 нови заразени в Китай

Открити са 30 нови инфекции в Китай, но 25 от тях са при хора, пристигнали от чужбина, съобщиха властите. Трима души са починали през изминалия ден. Общият брой на заразените  е 81 669, от болниците са изписани 76 764 души, а 3329 са починали. В същото време от 1 март Китай е изнесъл медицински продукти за справяне със заразата в размер на 10.2 млрд юана (около $1.45 млрд). 

Служители на испанския Червен кръст извършват медицински преглед на мигранти в пристанище на Канарските острови. Общо 56 мигранти, от които 26 жени и 4-годишно момиче, бяха спасени от испанската брегова охрана на 110 км южно от Канарските острови. Те плавали в две малки лодки









Стотици боливийци, репатрирани от Чили, бяха настанени във временен лагер в граничния град Рисига, където ще изкарат 14-дневния карантинен период. В събота се завърна първата група от 480 репатрирани боливийци, които са били наети в Чили за нискоквалифицирана работа  

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 4711

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2815

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 3411

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 4298

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2889

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2961

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 4269

/ брой: 126

Тупик

visibility 4304

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 3740

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 4670

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 4349

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ