11 Юли 2025петък22:12 ч.

Кристиан Вигенин: Ще търсим варианти за достъпна Спешна помощ в малките населени места

/ брой: 50

автор:Дума

visibility 1060

След изборите ще се търсят варианти за справяне с липсата на адекватна Спешна помощ за Златарица и останалите малки населени места в региона, съобщи водачът на листата на "БСП за България" във Велико Тръново и Ямбол на среща с избиратели в Златарица. Заедно с него бяха и кандидатите за народни представители Валентина Димова, Цвета Галунова, Огнян Стоянов, областният лидер на социалистите Мариана Бояджиева и местният председател на БСП Валентин Попов.

Не е нормално в 21-ви век една линейка да обслужва две общини. Немислимо е хората сами да карат болните си роднини до съседни села, за да могат да бъдат прехвърлени в линейка на "Спешна помощ" във Велико Търново или Горна Оряховица, заяви Вигенин. 

"Въпросът с корупцията продължава да си стои. Тези схеми, които са създадени от ГЕРБ и ДПС, сега отново започват да се наместват. Трябва да се създаде среда, в която те да бъдат невъзможни. Ако тези милиарди не изтичат - могат и пенсиите, и заплатите да са по-високи. Ще има пари и за линейка, както и да се обновят болниците", увери Вигенин. 

Местните жители се оплакаха, че държавата е загърбила малките общини. По думите им в Златарица трябва да бъде доизградена канализацията, но преди това е необходимо да бъде направена пречиствателна станция. За нея има осигурени средства, но не се явява изпълнител, който да поеме обекта. Сериозен проблем са и тромавите процедури за почистване на речните корита, както и голямата популация от бездомни кучета, за което държавната власт нехае. Освен линейка и Център за спешна медицинска помощ, в града от много години няма и пожарна. Наскоро дори се запалила къща, но постройката изгоряла до пристигането на специализиран автомобил от Елена.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 1342

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 870

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 1093

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 1169

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 911

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 936

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 1134

/ брой: 126

Тупик

visibility 1132

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 1082

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 1353

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 1278

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ