14 Юли 2025понеделник22:01 ч.

СНИМКА: БНТ

Кризата в Нагорни Карабах: Продължава потокът от бежанци към Армения

автор:Дума

visibility 1698

За седмица населението в Нагорни Карабах е намаляло с три четвърти. Бежанци продължават да пристигат в Армения.

Очаква се през следващите дни домовете си да напуснат 120 хиляди арменци, колкото е населението на анклава, който през 90-те години на миналия век се отцепи от Азербайджан.

Вече над 90 хиляди души са пристигнали в Армения.

Арменските власти призоваха международната общност да помогне за справяне с бежанската криза в страната.

След 30-годишна борба за независимост преди два дни самопровъзгласилата се Република Нагорни Карабах обяви, че спира да съществува.

Решението на арменците беше взето след операцията на Азербайджан, при която Баку успя да си върне контрола над района.

БНТ

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 412

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 466

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 383

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 479

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 403

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 411

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ