25 Август 2025понеделник12:10 ч.

Крум Зарков: Правителството не се справя и трябва да си ходи

автор:Дума

visibility 114

Това правителство, дали има компетентност и способност да се справи с проблемите? Отговорът е – не! Правителството не се справя и трябва да си ходи. Това коментира зам.-председателят на ПГ „БСП за България” Крум Зарков пред Нова ТВ. Той бе категоричен, че БСП като опозиция е длъжна да заяви, че правителството търпи провал в една от ключовите сфери на компетентност - осигуряване на обществен ред и сигурност. Всяка политическа сила трябва да поеме своята отговорност и да се позиционира, добави народният представител. Зарков обясни, че броят на депутатите от ПГ „БСП за България” е достатъчен да се иска вот и те ще се възползват от тази възможност. Народният представител припомни обещанията на ГЕРБ преди изборите, които не бяха спазени -  полицай във всяко село, назначаване на нови 6000 полицаи. Според Крум Зарков всеки един от инцидентите - от бягството на затворниците, многочисленото убийство около Нова година, до убийството на крупен бизнесмен в центъра на София, трябва да коства оставката на министъра на вътрешните работи. Взети заедно, са вече политическа отговорност на целия Министерски съвет, подчерта социалистът. По повод упреците, че няма невинен по отношение на състоянието на системата на МВР, Зарков заяви, че правителствата на Сергей Станишев и Пламен Орешарски са си отишли. Сега трябва да дадем вот на сегашното правителство. Или се справят, или не и трябва да си ходят, отсече депутатът от левицата. Цяла година надзирателите на затворите и полицаите протестираха. Никой не ги чу. Никой не им даде това, от което се нуждаят. Диалогът е много труден, каза още депутатът./Снимка БиТиВи/
БСП ще внесе вота на недоверие в сряда, обяви пред Дарик Иван Иванов от групата на социалистите в НС. Той бе категоричен, че случващото се в страната не трябва да се прикрива като с параван от европредседателството. То не би трябвало да е прах в очите на хората за неуспехите на управлението, които не са малко. Един от най-проблемните сектори у нас е „Сигурност”, категоричен бе Иван Иванов. Депутатът припомни, че приетият по времето на Пламен Орешарски нов Закон за МВР е преправян после 19 пъти, но въпреки това работи.
Аз съм сигурен, че Цветан Цветанов ще бъде изненадан от подкрепата, която ще получим на вота, добави Иван Иванов. Той заяви още, че левицата е с много позитивно отношение към закона за личната грижа, подготвен от Мая Манолова.
 

СБ препоръчва да вдигнем имотния данък

автор:Дума

visibility 100

/ брой: 157

Увеличават се инвалидните пенсии

автор:Аида Ованес

visibility 101

/ брой: 157

Лекари искат да се повиши потребителската такса

автор:Дума

visibility 103

/ брой: 157

Инспектори хванаха 2300 души на работа без договор

автор:Дума

visibility 102

/ брой: 157

Българската двуеврова монета ще е като сегашната от 2 лева

автор:Дума

visibility 114

/ брой: 157

Цените на плодовете се вдигат на едро

автор:Дума

visibility 98

/ брой: 157

Шоколадът ще става още по-скъп

автор:Дума

visibility 102

/ брой: 157

Нидерландия изпадна в политическа криза

автор:Дума

visibility 97

/ брой: 157

По-малко български туристи в Турция

автор:Дума

visibility 97

/ брой: 157

Буря взе жертви в Румъния

автор:Дума

visibility 98

/ брой: 157

Накратко

автор:Дума

visibility 95

/ брой: 157

Позиция на коалиция "БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА"

автор:Дума

visibility 100

/ брой: 157

Рани в съвестта ни

автор:Дума

visibility 103

/ брой: 157

Живата съвест на днешния ден

автор:Евгений Белий

visibility 108

/ брой: 157

Как тибетската култура остава непокътната в модерния свят

автор:Дума

visibility 104

/ брой: 157

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ