22 Октомври 2025сряда13:36 ч.

Културата на изгряващото слънце гостува на България

/ брой: 219

автор:Дума

visibility 1312

Посолството на Япония ще постави началото на 21-то издание на Дните на японската култура у нас  на 14 октомври с лекция и уъркшоп. Те са посветени на традиционната японска гравюра върху дърво укийо-е, повлияла изключително силно върху европейското изобразително изкуство и по-специално върху представителите на импресионизма, отбелязват организаторите.
В продължение на два месеца поредица от събития ще популяризират японските традиции и съвременност с цел да провокират интереса на българите към една хилядолетна цивилизация. Дните на японската култура ще предложат богата програма с изложби, уъркшопове, спортни и други прояви. Тази година част от нея са Седмицата на японското кино и Българо-японската бизнес седмица. Сред най-интересните културни събития в програмата са демонстрацията и уъркшопът по икебана на школата "Корю" с участието на майстор Римей Ого, демонстрацията на японски бойни изкуства и на чайна церемония, организирана от българското сдружение "Урасенке Танкокай България".
Дните на японската култура в България водят началото си от есента на 1990 г. по време на мандата на посланик Такаяши Таджима. Високата оценка, която посолството на Япония получава от българската държава, окуражава екипа на посланик Таджима да продължи. Така Дните на японската култура се организират вече 21 години.

Парламентът ще заработи от днес

автор:Дума

visibility 155

/ брой: 197

Нападнаха с чук бившия зам.-градски прокурор на София

автор:Дума

visibility 150

/ брой: 197

Радев назначи трима нови посланици

автор:Дума

visibility 144

/ брой: 197

Проф. Николай Габровски получи приза "Лекар на годината 2025"

автор:Дума

visibility 140

/ брой: 197

Такситата в София поскъпват с 18,6%

автор:Дума

visibility 142

/ брой: 197

Бюджетният дефицит на България стигна 3% през 2024 г.

автор:Дума

visibility 141

/ брой: 197

Търсенето на жилища изпреварва предлагането

автор:Дума

visibility 143

/ брой: 197

45% от чиновниците у нас обядват за над 10 лв.

автор:Дума

visibility 175

/ брой: 197

Кремъл: Няма дата за среща Путин - Тръмп

автор:Дума

visibility 150

/ брой: 197

Австрия и Швеция засилват мерките срещу мигрантите

автор:Дума

visibility 143

/ брой: 197

Испания възобнови дебата за смяната на часа

автор:Дума

visibility 157

/ брой: 197

Колумбия отзова посланика си в САЩ

автор:Дума

visibility 141

/ брой: 197

Пиротехника

автор:Александър Симов

visibility 120

/ брой: 197

Голямата картина

visibility 132

/ брой: 197

Предсказуем резултат

visibility 126

/ брой: 197

Младите гласове за пътя на България

автор:Дума

visibility 156

/ брой: 197

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ