14 Август 2025четвъртък19:01 ч.

Курумбашев е част от новосъздадената комисия за борба срещу тероризма

автор:Дума

visibility 1873

Трима български евродепутати са част от състава на специална комисия в Европейския парламент за борба срещу тероризма. Това са Петър Курумбашев от Групата на социалистите и демократите, Емил Радев от Европейската народна партия и Ангел Джамбазки от Европейски консерватори и реформисти. Съставът й бе гласуван в рамките на първото пленарно заседание на депутатите след лятото в Страсбург.
В специалната комисия за борба с тероризма ще заседават 30 евродепутати, а мандатът й ще бъде 12 месеца, считано от датата на учредяване, като при необходимост може да бъде удължен. Членовете на комисията ще изготвят междинен и окончателен доклад, който ще съдържа фактически констатации и препоръки.
Комисията ще прави официални посещения и ще провежда изслушвания с участието на институции на ЕС и съответните агенции, национални парламенти и правителствата на държавите членки и на страни извън ЕС, правоприлагащите органи, разузнавателните служби, съдии и магистрати, както и организации за жертвите на тероризма. Поради чувствителния характер на информацията някои от срещите на новата комисия ще се провеждат при закрити врати.
Първото заседание е предвидено за четвъртък, 14 септември.

ЕК иска по-строги мерки за шарката

автор:Дума

visibility 2362

/ брой: 150

Над 49% от българите подкрепят еврото

автор:Дума

visibility 2378

/ брой: 150

Иван Иванов разпореди проверка на АПИ за раздадените бонуси

автор:Дума

visibility 2105

/ брой: 150

Евакуация на гръцки град заради пожар

автор:Дума

visibility 2820

/ брой: 150

Лондон бори опасното шофиране с конфискация

автор:Дума

visibility 2293

/ брой: 150

Крайнодесните набират скорост в Германия

автор:Дума

visibility 2338

/ брой: 150

Накратко

автор:Дума

visibility 2493

/ брой: 150

Прозрачен механизъм

visibility 2499

/ брой: 150

Какво да очакваме от срещата Тръмп - Путин

автор:Юри Михалков

visibility 2376

/ брой: 150

Добро семейство пред висока заплата - изборът на младите българи

автор:Дума

visibility 2323

/ брой: 150

Александър Йосифов - достоен, харизматичен, гениален

автор:Петър Михайлов

visibility 2432

/ брой: 150

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ