14 Март 2026събота07:49 ч.

Левицата настоява в училища и забавачки да има български и био храни

/ брой: 202

автор:Дума

visibility 1708

„БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА" настоява в училищата и детските градини да има български и био храни, както и засилен контрол върху качеството на храните в търговската мрежа. Предлагаме изграждане на тържища за реализация на земеделска продукция без посредници, заявиха на среща в сливенското село Мечкарево с производители и животновъди зам.- председателят на БСП и евродепутат Кристиан Вигенин и водачите на листата в Сливен и Ямбол Деян Дечев и Красимир Йорданов. В Деня на българския производител те се включиха в традиционното изложение, на което бяха показани над 150 животни от най-добрите породи, както и храни, произведени от чисто мляко и месо.
Кандидатите на левицата споделиха, че приоритетно трябва да се финансират зеленчукопроизводство, овощарство, животновъдство и биоземеделие. Кристиан Вигенин обясни, че чрез специален Гаранционен фонд в размер на 500 млн. лв. всички земеделски производители могат да имат равен достъп до европейско финансиране.
По-късно тримата гостуваха на празника на новозагорското с. Съдиево, където бяха посрещнати с хляб и сол.

Закон за хранителната верига би осветлил спекулата

автор:Дума

visibility 741

/ брой: 47

До края на юни ще санират 585 блока, финансирани по ПВУ

автор:Дума

visibility 712

/ брой: 47

Газът през април ще поскъпне с 5%

автор:Дума

visibility 665

/ брой: 47

Големите в ЕС зоват за общ капиталов надзор

автор:Дума

visibility 695

/ брой: 47

Иран удари с тежки и хиперзвукови ракети

автор:Дума

visibility 754

/ брой: 47

Испания ще бори речта на омразата

автор:Дума

visibility 721

/ брой: 47

Накратко

автор:Дума

visibility 699

/ брой: 47

Кълчища

автор:Таня Джаджева

visibility 690

/ брой: 47

За нашенския абсурд

visibility 699

/ брой: 47

Стратегическа глупост

visibility 675

/ брой: 47

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ