Левски ЛУКойл поведе на Рилски спортист

/ брой: 87

автор:Марин Милашки

visibility 671

Левски ЛУКойл победи Рилски спортист с 83:74 в първия полуфинален плейоф в НБЛ. За втори пореден сезон столичани и самоковци се срещат преди финала, а преди година тимът на Тити Папазов също спечели първия мач.

"Синьо-белите" поведоха със 17:15 през първата част едва 120 секунди преди края й с третата си тройка в мача. Със серия от 9:0 столичани поведоха с 20:15, но частта завърши при 22:20 в тяхна полза. Шампионите постепенно увеличиха аванса си до 30:24 седем минути преди почивката, но тя дойде при едва 1 т. за тях - 42:41. След нея те тръгнаха ударно и само след 1:40 мин. достигнаха 10 т. преднина - 51:41. Таймаутът не помогна на гостите и те отстъпваха преди последната част с 60:70. В нея домакините дръпнаха до 80:67 и запазиха аванса си. Учудващо малка бе публиката в първия мач, а вторият е тази вечер отново в зала "Универсиада" от 19.00 ч. Играе се до 3 победи в 5 мача.

"Като победа съм доволен от мача, но имам някои забележки. Ясно беше, че този мач по нищо няма да си прилича с този, който изиграхме преди 20 дни в зала "Триадица". Съперникът има едно категорично предимство в серията и то е, че е изключително освободен и играе без напрежение. Те изкараха много тежък сезон с много проблеми.

Минаха през ада, за да стигнат дотук. Техният сезон, след всички тези проблеми, е спасен и те без напрежение изнесоха един добър мач. Няма да се примирят нито за момент и това, че сме повели с 1:0, не означава нищо повече, освен че ни доближава до крайната цел. Аз се надявам, че в следващия двубой напрежението при нас ще падне малко и ще успеем да доминираме в по-дълъг период от мача", заяви Тити Папазов.

Колегата му в Рилски спортист Людмил Хаджисотиров отчете, че през първото полувреме тимът му е играл доста добре, но сривът дошъл в третата част. "Тогава допуснахме да ни вкарат 28 т., защото направихме много грешки и те отбелязаха лесни точки. До полувремето бяхме спечелили борбата, но през второто полувреме те ни биха по този показател. Като комбинираме нещата, се получава тази разлика от 9 точки. Това е баскетболът и срещу този отбор не могат да се правят елементарни грешки. За четвъртък няма да правим някакви грандиозни промени, но трябва да бъдем по-концентрирани и по-умни в определени моменти", заяви Удо Хаджисотиров.