Левски нанесе първа загуба на Черно море

Наградиха Андриан Краев за 100 мача със "сините"

/ брой: 205

автор:Владимир Николов

visibility 412

Левски победи трудно с 1:0 Черно море в интригуващ мач от 14-ия кръг на еfbet Лига и нанесе първа загуба на варненци през сезона. 21-годишният Джавад Ел Джемили (57) вкара единствения гол в мача.
Варненци останаха десет още в 22-ата мин., когато Влатко Дробаров бе изгонен с червен картон заради груб фаул срещу Ел Джемили и след проверка с ВАР.
Черно море остава втори с 29 т. - с 1 след лидера Локо (Пд) и 1 пред ЦСКА. Левски е четвърти с 26, но "армейците" и "сините" имат по 1 отложен мач.
Сектор "Б" на "Герена" остана празен заради наказанието на "сините" след вечното дерби с ЦСКА (1:1).
На вратата на домакините се завърна 35-годишният Николай Михайлов, а доскорошният титуляр Пламен Андреев бе извън групата за двубоя. На пейката останаха и националите Андриан Краев и Кристиан Димитров. Голмайсторът на Черно море Атанас Илиев също бе резерва, но се появи в игра в края.
Краев получи фланелка с №100 за 100 мача за Левски.
Вече с човек повече, домакините грешаха доста и не създаваха опасности за защитата на "моряците".
След паузата Николай Костов извади Асими Фадига и пусна Рикардиньо, за да засили атаката.
Бързоногият Ел Джамили (57) напредна на скорост и стреля от границата на наказателното поле. Националът Дюлгеров успя да докосне топката, но тя се отби в гредата и се озова в мрежата му за 1:0.
Илиан Илиев и играчите му имаха претенции към съдията за нарушение срещу Брено Тейшейра преди атаката за попадението, започната от Хосе Кордоба.
Десетина минути по-късно Уелтън претендираше за дузпа заради фаул на национала Виктор Попов, но съдията Попов не се подлъга.
Левски във втори пореден мач на "Герена" успя да бие Черно море.

еfbet Лига
XIV кръг

Арда - Лудогорец 0:0; Хебър - Славия 1:0 Г. Вълчев (90+8-д); Левски - Черно море 1:0 Ел Джемили (57); ЧК: Дробаров (Ч-22).

XV кръг
Сряда, 17.30: Етър - Ботев Вр; четвъртък, 12.30: Ботев Пд - Локо Сф; 15.00: Черно море - Пирин; 17.30: ЦСКА 1948 - Локо Пд; петък, 14.00: Славия - Крумовград; 16.30: ЦСКА - Арда; 19.00: Берое - Левски; неделя, 18.15: Лудогорец - Хебър.

Втора лига
XIV кръг
Янтра - ЦСКА 1948-2 0:1 Зинга (81); Дунав - Струмска слава 1:0 Колев (39); Снощи: Септември - Добруджа.