15 Юли 2025вторник04:34 ч.

Левски прецапа Арда

Гостите от Кърджали недоволни след греда при 0:0

/ брой: 201

автор:Владимир Николов

visibility 1283

Левски надви с 2:1 амбициозния деббютант в  елита Арда в мач от 13-ия кръг на efbet Лигата. “Сините” успяха да преодолеят добре подредения тим на гостите и в последните 20 минути успяха да се справят с откровено защитаващите се кърджалийци. Кали Тиам (70) откри след пас на тарана Найджъл Робърта, а този път влезлият като резерва Станислав Иванов (80) удвои с шутг от 11 м. "Сините" се отпуснаха и бившият им защитник Пламен Крумов (90+2) вкара почетно от пряк свободен удар. При 0:0 след контраатака резервата на Арда Елиша Сам (68) нацели левия стълб зад Милан Миятович. Тъкмо преди това пък "сините" претендираха за дузпа срещу Паулиньо, но реферът Георги Николов си затрая. За гостите не играха наказаният Илиас Хасани и контузеният Спас Делев.
С 29 т. “сините” останаха на 4 след шампиона и лидер Лудогорец, който преди паузата ги удари с 2:0 в Разград. Хитът Арда пък остава с 18 и мястото му в първата шестица е сериозно застрашено от Берое или Славия, които снощи играха в Стара Загора.
"Победихме с търпение. Това беше нашият замисъл. Очаквахме Арда да е по-прибран. Затова започнахме с Мазурек и Нашименто. За наш късмет се получи. В такива мачове първото попадение е много важно. Хубаво е да имаме варианти за тактически хитринки. Радва ме реакцията на отбора. За пореден път, ако вземем второто полувреме, момчетата реагираха като професионалисти. Искахме малко повече победата от Арда", заяви треньорът на Левски Петър Хубчев.
"Не съм имал проблеми с расизма нито тук, нито в Унгария. Това е сериозен проблем и трябва да се спре във футбола по целия свят”, каза голмайсторът Тиам.
Според наставника на Арда Стамен Белчев загубата е незаслужена. „Неприятно, но през второто полувреме отстъпихме инициативата и в средата на терена.Не трябваше да играем близко до нашата врата. Ако Елиша Сам беше вкарал при 0:0, резултатът щеше да е различен“, обяви Белчев.


ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 412

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 466

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 383

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 479

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 403

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 411

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ