14 Юли 2025понеделник22:00 ч.

Андриан Краев (вдясно) се бори за висока топка с вратаря на Арда Анатолий Господинов за победата на "Герена", Снимка levski.bg

Левски с пета поредна победа и суха мрежа

Има оферти за милиони за наши играчи, обяви Станимир Стоилов

/ брой: 173

автор:Владимир Николов

visibility 2316

Владимир Николов



Левски надигра Арда с 2:0 и записа пета поредна победа в първенството, с която се изкачи до шестата позиция с 15 т. "Сините" са на 5 т. от лидера ЦСКА 1948, но и с 3 мача по-малко. Столичани постигнаха и пета суха мрежа, като са допуснали само 1 гол при загубата с 0:1 тъкмо от ЦСКА 1948 на старта. Арда в същото време слезе на седмо място също с 15 т.
На "Герена" головете отбелязаха Андриан Краев (20) с глава и Марин Петков (87) след пас на Билал Бари. Ивелин Попов пък започна титуляр за първи път през сезона, а Николай Михайлов пак остана на пейката за сметка на Пламен Андреев.
Треньорът на "сините" Станимир Стоилов остана доволен от играта на тима си и похвали играчите, като допълни, че за някои от тях пристигат оферти за милиони.
"Контролирахме играта през първото полувреме, но може би трябваше да отбележим още един гол, за да бъдем по-спокойни. Още се затрудняваме с последния удар и подаване, но имаше желание и агресия. Второто полувреме изпуснахме контрола, но това не доведе до ситуации пред нашата врата.
С оглед на тежкия мач (загубата от Лудогорец за Суперкупата след дузпи и 2:2 в редовното време), това не е нещо неочаквано. За 7-8 дни изиграхме три мача и съм доволен. При нас всички футболисти могат да бележат и имат нужните качества. Ще решим проблемите само с работа и търпение, тъй като това е отборът, с който ще работим до Нова година.
Търпеливо работим с младите, опитваме да ги развиваме. Към тях очакванията и изискванията са твърде високи. Като изключим Ивелин Попов и Георги Миланов, другите са до 25 години. Имаме изключително млад отбор, който трябва да развиваме. Затова се притеснявам от време навреме за крехкия отбор. Момчетата се стараят. Всеки трябва да добави доста малко, за да направи отборът по-голяма крачка. Знам нашите възможности, затова съм много внимателен в обещанията. Ивелин изглеждаше добре. Имах притеснения за Миланов, защото имаше и КОВИД. Съхранихме го, влезе накрая", коментира Мъри.
"Сухите мрежи много пъти се дължат на това, че трябва да работим изключително много в защита. Сега имам вариативност в средната зона и атака. На никой нищо даром няма да дам. Всеки трябва да се бори за мястото си. Сега е прекалено крехка конкуренцията. Противниците досега не бяха от нашата класа, но преди се мъчихме и срещу такива съперници. Сега побеждаваме с лекота. Левски има по-важни неща, отколкото да вземе някой играч. Декември месец имахме 0 лева оферта за футболистите ни. Левски вече си позволява да отказва милионни оферти в евро. Това е добър атестат, че в клуба вече се работи както трябва. Имаме милионни предложения, някои ги отказвам. Към всички млади играчи има всекидневен интерес. На този етап няма оферта, която да е приета. На този етап явно не се налага да продаваме", призна Стоилов.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 412

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 466

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 383

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 479

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 403

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 411

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ