26 Април 2024петък03:24 ч.

Левски се справи с Ботев Пд в Коматево

visibility 35

Левски победи Ботев Пд с 1:0 в “Коматево”. Единствено точен беше 17-годишният Марин Петков, който се разписа в 20-ата минута. Голям принос за успеха на столичани имаше и Ники Михайлов. В първия си мач за 2021 година синът на шефа на БФС Боби Михайлов направи няколко ключови спасявания, с които дори спаси тима си от загуба. “Сините” събраха 34 точки и остават трети в групата за местата между 7-о и 10-о. Те обаче вече са само на точка от втория Царско село, а първи с 41 точки е Черно море. По-рано днес тимът на Илиан Илиев извъртя зрелищно 3:3 с “царете”. До края на сезона остават 4 кръга, а седмият в групата ще играе бараж за евротурнирите.

За Левски това беше втора поредна победа в плейофите, след като на старта тимът на Славиша Стоянович победи Царско село. В “Коматево” помощникът му Живко Миланов заложи на деветима българи, а чужденците бяха само Драган Михайлович и Начо Монсалве.

Още в 4-ата Ботев изпълни два корнера, единият с късо разиграване, а следващият с центриране към наказателното поле, но и двата случая не последва опасност за вратата на Михайлов. В 8-ата минута Мартин Райнов опита мощен удар отдалеч, но изстрелът му мина над вратата. В 12-ата минута Маркиньос стреля от дъгата на наказателното поле, но топката прелетя покрай вратата на „сините“. В 20-ата минута Левски поведе в резултата. Мартин Петков изведе Марин Петков, който не остави шансове на Георги Аргилашки за 0:1.
В 24-ата минута Маркиньос стреля от пряк свободен удар, но Михайлов изби. Две минути по-късно Еспиноса стреля с глава право в ръцете на стража на “сините”. В 34-ата минута Михайлов се намеси добре с една ръка след изстрел на Шоколаров. Десет минути след това Шоколаров центрира от свободен удар, но Атанас Чернев не реагира добре и не успя да засече топката във вратата на “сините”.

В 49-ата минута Маркиньос подаде към Емануел Току, който стреля от границата на наказателното поле, а Николай Михайлов с върха на ръкавиците си успя да отклони топката в напречната греда. В 59-ата минута Марин Петков стреля от воле, но покрай вратата. В 70-ата минута Валери Божинов замени голмайстора в мача Марин Петков. В 75-ата минута Михайлов направи поредното си спасяване в двубоя. А в последната минута Михайлов спаси “сините” след нов удар под гредата на Маркиньос.