23 Февруари 2026понеделник17:14 ч.

Лидерите на Саудитска Арабия и ОАЕ отказват преговори с Байдън

автор:Дума

visibility 808

Белият дом "неуспешно" се е опитал да организира телефонни разговори между президента на САЩ Джо Байдън и "фактическите" лидери на Саудитска Арабия и ОАЕ, докато Вашингтон се опитва да засили международната подкрепа за противопоставяне на Русия и ограничаване на нарастващите цени на петрола, съобщава „Уолстрийт Джърнал“.

"Престолонаследникът на Саудитска Арабия Мохамед бин Салман и шейхът на ОАЕ Мохамед бин Зайед са отказали да разговарят с Байдън", пише вестникът, позовавайки се на официални лица.

Но за сметка на това принцът и шейхът са разговаряли с руския президент Владимир Путин миналата седмица, както и с Володимир Зеленски, отбелязва вестникът.

ОАЕ и Саудитска Арабия отказват да увеличат добива на петрол и се придържат към плана, одобрен от ОПЕК и група производители, ръководена от Русия.

Официални лица твърдят, че Абу Даби и Рияд са обезпокоени от "сдържания" отговор на САЩ на ракетните удари, нанесени от хуситите в Йемен, и от възобновяването на иранското ядрено споразумение, за което се твърди, че не отговаря на техните опасения за сигурността. Саудитска Арабия също така иска Вашингтон да предостави на престолонаследника правен имунитет, тъй като той е изправен пред редица съдебни дела в САЩ.

БСП избра ново Изпълнително бюро

автор:Юлия Кулинска

visibility 481

/ брой: 36

ЦИК призова Цицелков да напусне и Обществения й съвет

автор:Дума

visibility 450

/ брой: 36

БСП винаги е била и ще продължи да е гласът на хората на труда

автор:Дума

visibility 342

/ брой: 36

Отмениха забраната за технически преглед при неплатени глоби

автор:Дума

visibility 524

/ брой: 36

Половината европейци не могат или не желаят да си купят жилище

автор:Дума

visibility 375

/ брой: 36

Само три банки нямат такса за разплащателна сметка

автор:Дума

visibility 481

/ брой: 36

Енергийният министър не изключва софтуерен проблем в електромерите

автор:Дума

visibility 442

/ брой: 36

Хиляди домакинства са без ток в Румъния

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 36

И Берлин планира мерки за социалните мрежи

автор:Дума

visibility 483

/ брой: 36

Намалява броят на мигрантите в Австрия

автор:Дума

visibility 483

/ брой: 36

Лекарите в Гърция плашат с протести

автор:Дума

visibility 481

/ брой: 36

Опасна милитаризация

автор:Дума

visibility 594

/ брой: 36

Кристин Лагард се готви да се оттегли предсрочно от ЕЦБ

visibility 416

/ брой: 36

Не манипулацията, а съмнението убива демокрацията

visibility 598

/ брой: 36

Една сутрин в Китай, една година във Франция

visibility 347

/ брой: 36

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ