22 Февруари 2026неделя02:26 ч.

Литекс тръгна без 3-ма

Ще вкараме гол и в Жилина, убеден е капитанът на шампионите Ивелин Попов

/ брой: 177

автор:Дума

visibility 1982

Литекс замина без трима контузени титуляри за Словакия, където днес гостува на Жилина в реванша от III предварителен кръг на Шампионската лига. Двубоят е от 20.30 ч. на стадион "Под Дубном" в Жилина и ще бъде предаван по БНТ 1. Ще го ръководи австриецът Томас Айнвалер. В първия мач в Ловеч съперниците завършиха 1:1. При краен успех срещу словашкия първенец "оранжевите" си осигуряват място в групите на Лига Европа, дори и ако отпаднат в квалификациите за Шампионската лига.
Защитниците Александър Барт заради травма на рамото и Ивайло Петков, който получи болки в адукторите, не отпътуваха с шампионите. Да се лекува остана и бразилският полузащитник Франсиско да Силва-Дока. Бранителите бяха заместени от младите таланти Александър Цветков и Николай Панов.
"Имаме самочувствие, настроение, отбор - т. е. всички предпоставки за победа. Наистина трима основни наши футболисти ще ни липсват, но това не ме притеснява, защото разполагаме с равностоен отбор и може да се разчита на останалите момчета", каза старши треньорът Ангел Червенков на летище София. "Отиваме за победа, така и ще играем. Сигурен съм, че с много общи усилия ще се поздравим с успеха. Жилина наистина е добър отбор, но и ние не сме лоши. Имам точна визия за това как трябва да изглежда нашата защита. Знам, че Жилина ще бъде лишена от водещия си реализатор Иван Лиетава, но това не ги прави по-слаб отбор", допълни наставникът. Босненският национал Джемал Берберович е наваксал изоставането в подготовката и ще замести Ивайло Петков.
Капитанът Ивелин Попов също демонстрира самочувствие и увереност, че тимът ще продължи в най-престижния клубен турнир. "В Литекс има достатъчно добри нападатели, както и защитници. Отиваме и 100% ще вкараме гол. Мисля, че ще се поздравим с успех", заяви софиянецът. Той не пропусна да коментира и широко обсъжданата тема за печелившия фиш от тотото за 6 милиона лева, който не бе потърсен в Ловеч. "Аз, Занев и Бодуров май пуснахме, но не сме си проверили фиша. Оставихме парите на държавата. Щом отиват за спорта, е супер", пошегува се Попето.
Президентът на Литекс Трифон Попов, който води делегацията, също замина в добро настроение за Словакия. "Както обикновено, тръгваме в приповдигнато настроение, надявам се да се завърнем с такова", заяви Попов.


 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 3200

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4631

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3897

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 4256

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2817

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4695

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4509

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4434

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4941

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3549

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ