01 Май 2024сряда03:03 ч.

Юношата Тодор Павлов (на преден план) бе избран за играч на мача в дебюта си като титуляр

Локо Пд спечели "Битката за Пловдив"

Полицай пострада от бомбичка, "канарите" заплашени от тежки санкции

/ брой: 172

visibility 244

Локо Пд спечели 115-та "Битка за Пловдив", като надигра градския си съперник Ботев с 1:0 в среща от 9-ия кръг на Първа лига. Играчите на Александър Томаш стигнаха до успеха с гол на Бабакар Дион (49) и с 16 т. се изравниха с Лудогорец, който снощи прие новака Хебър. Ботев пък записа 6-а загуба от 8 мача и остава 15-и със само 4 т.

Полицаи гасят ракети, изстреляни от агитката на Ботев Пд

В началото Преслав Боруков изпревари Самуел Супрайен и стреля, но над вратата. Капитанът Димитър Илиев опита шут от границата на наказателното поле, който беше блокиран. В 24-ата минута отново той се измъкна от двама защитници на "канарчетата" и стреля опасно от около 20 м, но вратарят Хидайет Ханкич изби в корнер. След бърза контраатака Елвис Ману (32) стреля фалцово от линията на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата на Локо.

4 минути след подновяването Емануел Току изгуби от Петър Витанов близо до вратата. Той намери Бирсент Карагарен отляво, националът напредна и подаде успоредно на голлинията към Бабакар Дион, който от малък ъгъл улучи празната врата. Изравнителен гол на Мохамед Брахими (55) беше отменен заради засада. Реда Рабей беше изведен зад защитата на Локомотив и върна топката към Антоан Бароан, но диагоналният му шут беше избит от голлинията от дебютиралия млад защитник Тодор Павлов. Резервата Мартин Секулич не уцели вратата на домакините след пас на Бароан. След меле при корнер Мохамед Брахими (84) за втори път намери мрежата на Локомотив, но реферът Волен Чинков му отсъди нарушение в атака.

В последната 90+4 минута вратарят на "смърфовете" Хоркаш спаси от упор удар на Секулич с глава и така запази победата на тима си.

Юношата Тодор Павлов бе избран за играч на мача. Той записа своя дебют като титуляр в професионалния футбол, но с изявите си не позволи на "канарчетата" да вкарат.

"Имам близо 30 дербита срещу Ботев в юношеския футбол и знам какво значи този мач за всички в Пловдив. Важното е в такива моменти да си спокоен, да мислиш трезво. Знам, че след този мач ще има голям интерес към мен, но съм наясно, че трябва да остана здраво стъпил на земята и с много работа да продължавам да се доказвам, за да спечеля титулярно място", заяви Павлов.

Ботев е заплашен от лишаване от домакинство или мач без публика заради инциденти на дербито. "Жълто-черната" агитка изстреля много сигнални ракети, някои от които паднаха в публиката на Локо, няколко души са с леки изгаряния. В опитите да потушат безредиците обаче е пострадал един от охраняващите полицаи. Това е отбелязано от дежурния делегат в доклада за мача. Жандармерията задържа близо час гостуващата агитка в сектора, който е тотално потрошен. През целия мач "бултрасите" чупеха седалки и ги хвърляха към терена и към трибуните. Над 130 са счупените седалки, съборена е и оградата.

В ложите на стадиона бяха министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев и шефът на Национална служба "Полиция" Атанас Илков.